Таг: Алијанса за Албанците

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПРОФЕСОРОТ БЛЕРИМ РЕКА НЕЗАВИСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ, ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА

ПРОФЕСОРОТ БЛЕРИМ РЕКА НЕЗАВИСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ, ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА

Универзитетскиот професорот и поранешен амбасадор Блерим Река денеска објави дека ќе биде претседателски кандидат на претстојните претседателски избор ...
БИЛАЛ КАСАМИ ИЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА ТРЕБА ДА ОДЛУЧАТ КОЈ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА НА СТЕСНЕТАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ШТО ЈА ПОБАРА МИЦКОСКИ

БИЛАЛ КАСАМИ ИЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА ТРЕБА ДА ОДЛУЧАТ КОЈ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА НА СТЕСНЕТАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ШТО ЈА ПОБАРА МИЦКОСКИ

Движењето Беса од тетовското крило предводена од Билал Касами или Алијансата за Албанците чиј лидер е Зијадин Села треба да одлучат која ќе биде опози ...
СДСМ, ВМРО И ДПА УШТЕ СЕ ВО ИЗБОРНА ТРКА ПО ТЕТОВСКИТЕ УЛИЦИ

СДСМ, ВМРО И ДПА УШТЕ СЕ ВО ИЗБОРНА ТРКА ПО ТЕТОВСКИТЕ УЛИЦИ

Поминаа три месеци од завршувањето на локалните избори, а низ тетовските улици и на бандерите уште може да се види излепен и најчесто испокинат, пропа ...
ЗИЈАДИН СЕЛА НЕ ЈА НАПУШТА ВЛАДАТА, ЌЕ ГО ЧЕКА ГЛАСАЊЕТО ЗА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ВО СОБРАНИЕТО

ЗИЈАДИН СЕЛА НЕ ЈА НАПУШТА ВЛАДАТА, ЌЕ ГО ЧЕКА ГЛАСАЊЕТО ЗА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ВО СОБРАНИЕТО

Алијансата за Албанците не ја напушта владината коалиција предводена од премиерот Зоран Заев, одлучи Централното собрание на партијата денеска во Гост ...
СЕЛА МУ ПРЕДЛОЖИ НА ЗАЕВ ДА ИМ ДАДЕ НА ДУИ ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР ЗА НОСЕЊЕ БУРЕК

СЕЛА МУ ПРЕДЛОЖИ НА ЗАЕВ ДА ИМ ДАДЕ НА ДУИ ЗАМЕНИК ПРЕМИЕР ЗА НОСЕЊЕ БУРЕК

Сè додека не стигне предлогот до Собранието за министер за здравство, Алијансата за Албанците ќе го поддржува процесот на реформите, рече Зијадин Села ...
ИАКО СЕЛА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, ДУИ ЌЕ ГО ПРОБЛЕМАТИЗИРА ИЗБОРОТ НА НОВ МИНИСТЕР ОД АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ

ИАКО СЕЛА СЕ ДОГОВОРИ СО ЗАЕВ, ДУИ ЌЕ ГО ПРОБЛЕМАТИЗИРА ИЗБОРОТ НА НОВ МИНИСТЕР ОД АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ

Иако Зијадин Села се договорил со лидерот на СДСМ Зоран Заев, Алијансата за Албанците да остане во владината коалиција, ДУИ ќе го проблематизира избор ...
БЕСА И АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ СИ ДАДАТ ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ, ОД ЗАЕВ ОЧЕКУВААТ ДА БИДЕ НЕУТРАЛЕН ВО СТРУГА

БЕСА И АЛИЈАНСАТА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЌЕ СИ ДАДАТ ПОДДРШКА ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ, ОД ЗАЕВ ОЧЕКУВААТ ДА БИДЕ НЕУТРАЛЕН ВО СТРУГА

Три дена по завршувањето на првиот круг од гласањето, Движењето Беса и Алијансата за Албанците склучија договор за поддршка во вториот круг на локални ...
ТАРАВАРИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

ТАРАВАРИ ПОТВРДИ ДЕКА ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ГОСТИВАР

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК лично мини ...
СДСМ ПРЕДЛОЖИ СЕДУМ МИНИСТРИ БЕЗ РЕСОР, ЗАЕВ ЌЕ БАРА СЈО ДА КАЖЕ ДАЛИ ЗА НЕКОЈ ОД НОВАТА ВЛАДА СЕ ВОДИ КРИВИЧНА ПОСТАПКА

СДСМ ПРЕДЛОЖИ СЕДУМ МИНИСТРИ БЕЗ РЕСОР, ЗАЕВ ЌЕ БАРА СЈО ДА КАЖЕ ДАЛИ ЗА НЕКОЈ ОД НОВАТА ВЛАДА СЕ ВОДИ КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Мандатарот за Влада Зоран Заев вечерва ги соопшти имињата на министирите, вицепремиерите и 7-те министри без ресор од СДСМ, откако тие поминаа на Цент ...
АКО ВЛАДАТА СЕ ЕКИПИРА, ЗАЕВ УШТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ДО СОБРАНИЕ

АКО ВЛАДАТА СЕ ЕКИПИРА, ЗАЕВ УШТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ДО СОБРАНИЕ

Мандатарот Зоран Заев уште денеска може да го достави до Собранието предлогот за составот на новата влада и владината програма, ако во текот на денот ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ