Таг: амандман

МИСИОНЕРИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ УСПЕАЈА, СЕСТРИНСКИТЕ ПАРТИИ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО БЛОКИРАА АМАНДМАНОТ ЗА ОСУДА НА БУГАРСКИТЕ ПРОВОКАЦИИ

МИСИОНЕРИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ УСПЕАЈА, СЕСТРИНСКИТЕ ПАРТИИ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО БЛОКИРАА АМАНДМАНОТ ЗА ОСУДА НА БУГАРСКИТЕ ПРОВОКАЦИИ

Амандманот за осуда на бугарските провокации кон Македонија не беше усвоен вчера во Европскиот парламент поради блокадата на европратениците од сестри ...
ЛЕВИЦА СО АМАНДМАН ЗА НОВИОТ ДЕЛОВНИК БАРА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА ВЕЛИГДЕН ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ИМААТ ФАРБАНО ЈАЈЦЕ ДО МОНИТОР АКО РАБОТАТ ОНЛАЈН

ЛЕВИЦА СО АМАНДМАН ЗА НОВИОТ ДЕЛОВНИК БАРА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА ВЕЛИГДЕН ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ИМААТ ФАРБАНО ЈАЈЦЕ ДО МОНИТОР АКО РАБОТАТ ОНЛАЈН

Партијата Левица застапена со двајца пратеници во Собранието, во 1.400-те амандмани што ги поднела за да се блокираат предложените измени на Деловнико ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО СЈО НЕ МОЖАТ ВЕЌЕ НИ СО ПРИСИЛНА НАПЛАТА ДА ЗЕМАТ ПЛАТИ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО СЈО НЕ МОЖАТ ВЕЌЕ НИ СО ПРИСИЛНА НАПЛАТА ДА ЗЕМАТ ПЛАТИ

Вработените во Специјалното јавно обвинителство не можат да ја земат декемвриската плата ниту со присилна наплата, како што правеа досега, бидејќи по ...
ОБЕЗБЕДЕНИ 80 ПРАТЕНИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ НА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ, РАСПРАВАТА ЌЕ ЗАВРШИ ДО ПЕТОК

ОБЕЗБЕДЕНИ 80 ПРАТЕНИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ НА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ, РАСПРАВАТА ЌЕ ЗАВРШИ ДО ПЕТОК

По прифаќањето на премиерот Зоран Заев на дел од амандманите на Алијансата за Албанците и Движењето Беса кои беа услов нивните четворица пратеници да ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА И ГРЦИЈА ВО УСТАВОТ ДА ВМЕТНЕ ОДРЕДБА ДЕКА НЕМА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ КОН СОСЕДИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА И ГРЦИЈА ВО УСТАВОТ ДА ВМЕТНЕ ОДРЕДБА ДЕКА НЕМА ТЕРИТОРИЈАЛНИ ПРЕТЕНЗИИ КОН СОСЕДИТЕ

Во собраниската Комисија за уставни прашања продолжи расправата по третиот амандман (35) за уставните измени во врска со Договорот за името со Грција. ...
ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ И ДА ГИ УКИНЕМЕ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ АДЕМИ ОД ДУИ

ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ И ДА ГИ УКИНЕМЕ ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ, ПРЕДЛОЖИ ПРАТЕНИКОТ АДЕМИ ОД ДУИ

ДУИ ќе поднесе амандман на Предлог на закон за изменување на Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица во Република Македонија ...
СДСМ СО АМАНДМАНИ ТРОЈНО ЌЕ ГИ НАМАЛИ КАЗНИТЕ ОД 5.000 ЕВРА ЗА НЕСПРОВЕДУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

СДСМ СО АМАНДМАНИ ТРОЈНО ЌЕ ГИ НАМАЛИ КАЗНИТЕ ОД 5.000 ЕВРА ЗА НЕСПРОВЕДУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

До собраниската Комисија за европски прашања поднесени се 90 амандмани за Предлог-законот за употреба на јазиците. ВМРО-ДПМНЕ има поднесено 84, СДСМ - ...
7 / 7 НАПИСИ