Таг: амандмани

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ 35 ИЛЈАДИ АМАНДМАНИ СПОРЕД СУГЕСТИИТЕ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ, ВЕЛИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ 35 ИЛЈАДИ АМАНДМАНИ СПОРЕД СУГЕСТИИТЕ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ, ВЕЛИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ

Ако претседателот на Собранието Талат Џафери одлучи Собранието да не ги разгледа амандманите на ВМРО-ДПМНЕ поднесени за Законот за употреба на јазицит ...
РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ ЌЕ ДОЦНИ, СЛУЖБИТЕ ТРЕБА ДА ДОПРЕВЕДАТ УШТЕ 27 ИЛЈАДИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ ЌЕ ДОЦНИ, СЛУЖБИТЕ ТРЕБА ДА ДОПРЕВЕДАТ УШТЕ 27 ИЛЈАДИ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Нема технички услови да почне расправата по поднесените амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за употреба на јазиците во Собранието, бидејќи поради обемн ...
ОПОЗИЦИЈАТА ДА БИДЕ РАЗУМНА И ДА НЕ ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО ОТИ ТРЕБА ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ

ОПОЗИЦИЈАТА ДА БИДЕ РАЗУМНА И ДА НЕ ГО БЛОКИРА СОБРАНИЕТО ОТИ ТРЕБА ДА ДОБИЕМЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува опозицијата да биде разумна во врска со поднесените над 30 илјади амандмани за Законот за употреба на јазиците и да не го ...
ФРЛЕНИТЕ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ КОПИИ, ОРИГИНАЛИТЕ СЕ ВО АРХИВАТА, ТВРДИ СОБРАНИЕТО

ФРЛЕНИТЕ АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ КОПИИ, ОРИГИНАЛИТЕ СЕ ВО АРХИВАТА, ТВРДИ СОБРАНИЕТО

Собранието ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ и пишувањата во дел од електронските медиуми дека нивни архивирани амандмани поднесени за Законот з ...
ГЛУПОСТ Е ДА СЕ ТВРДИ ДЕКА АМАНДМАНИ ЗАВРШИЛЕ ВО КОНТЕЈНЕР, ВЕЛАТ ОД СОБРАНИСКИТЕ СЛУЖБИ

ГЛУПОСТ Е ДА СЕ ТВРДИ ДЕКА АМАНДМАНИ ЗАВРШИЛЕ ВО КОНТЕЈНЕР, ВЕЛАТ ОД СОБРАНИСКИТЕ СЛУЖБИ

Сите амандмани се архивирани и сигурни, заведени во книга. Глупости се некој да тврди дека архивирани амандмани се фрлени во ѓубре, тоа нема шанси, то ...
ОД 211 АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, 200 СЕ ЗА КРАТЕЊЕ ПАРИ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА

ОД 211 АМАНДМАНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БУЏЕТОТ, 200 СЕ ЗА КРАТЕЊЕ ПАРИ ОД ФИЛХАРМОНИЈАТА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 211 амандмани на Предлог-буџетот за 2017 година, од нив, во 200 се бара кратење на средства од Македонската филхарм ...
КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ ПРОДОЛЖИ СО ПРЕТСЕДАВАЧ ОД СДСМ, ОПОЗИЦИЈАТА БОЈКОТИРА

По неколку одложувања, без пратениците на опозициската  ВМРО-ДПМНЕ продолжи расправата по Предлог-Буџетот за 2018 година во собраниската Комисија за ф ...
ПУТИН ПОТПИША АМАНДМАН СО КОЈ СТРАНСКИ МЕДИУМИ ВО РУСИЈА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ КЛАСИФИЦИРААТ КАКО СТРАНСКИ АГЕНТИ

ПУТИН ПОТПИША АМАНДМАН СО КОЈ СТРАНСКИ МЕДИУМИ ВО РУСИЈА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ КЛАСИФИЦИРААТ КАКО СТРАНСКИ АГЕНТИ

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша амандмани на законот, кои ќе овозможат странските медиуми во Русија да бидат третирани како „странски агент ...
ЗА ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ РАСПРАВААТ НА 22 НОЕМВРИ, ДЕНОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА

ЗА ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ РАСПРАВААТ НА 22 НОЕМВРИ, ДЕНОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА

Седницата на собраниската Комисија за европски прапања на која ќе се разгледуваат амандманите што ги спремаат и власта и опозицијата најверојатно ќе с ...
УТРЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПОТРЕБАТА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

УТРЕ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ПОТРЕБАТА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Заврши собраниската расправа за законот за употреба на јазиците во прво читање. Гласањето за законот е најавено за утре попладне. Пратениците сега тре ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ