Таг: американски претседателски избори

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
И ЕЛИЗАБЕТ ВОРЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ, ТРАМП НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ БАЈДЕН ИЛИ САНДЕРС

И ЕЛИЗАБЕТ ВОРЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ, ТРАМП НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ БАЈДЕН ИЛИ САНДЕРС

Сенаторката Елизабет Ворен ја заврши својата претседателска кампања по разочарувачките резултати на гласањето во вторникот. Претставник на либералн ...
ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА СЕ КАНДИДИРА НА ИЗБОРИТЕ ВО 2020

Хилари Клинтон објави дека нема да се кандидира за претседател во 2020 година, откако на претходните избори доживеа шокантен пораз од Доналд Трамп. ...
РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

Функционер на американското министерство за внатрешна безбедност кажа дека 21 од 50-те држави биле цел на руски хакери во неделите пред ноемвриските п ...
ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА РУСИЈА ГИ ХАКИРАЛА ДЕМОКРАТИТЕ

ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА РУСИЈА ГИ ХАКИРАЛА ДЕМОКРАТИТЕ

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп призна дека хакирањето на функционери на Демократската партија било извршено од Русија и ја искорис ...
ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

Високи функционери од американското разузнавање ги брифирале лидерите во Вашингтон за експлозивен, но непотврден, документ за наводна тајна соработка ...
ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин наредил кампања за влијание на американските претседателски избори за да ја поткопа вербата во демократскиот процес ...
ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Американскиот претседател Барак Обама нареди ревизија на разузнавачките информации за „злонамерни сајбер активности“ за време на американските претсед ...
КАПИ НА ТРАМП И ЗА МАКЕДОНИЈА, ФЕЈСБУК НЕГИРА ДЕКА ВЛИЈАЕЛ НА ИЗБОРИТЕ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

КАПИ НА ТРАМП И ЗА МАКЕДОНИЈА, ФЕЈСБУК НЕГИРА ДЕКА ВЛИЈАЕЛ НА ИЗБОРИТЕ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Капи со слоганот „Да ја направиме Македонија повторно голема“ се продаваат во САД по победата на Доналд Трамп на претседателските избори, во која голе ...
„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

„ЛИСТАТА СО ОБВРСКИ ЗА ДЕНОТ ПОТОА“ ЗА ДЕМОКРАТИТЕ НА МАЈКЛ МУР НАПРАВИ БУРА ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Сите кои барем малку следат политика веројатно се свесни дека имаше избори во САД. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп излезе како победник, но неко ...
ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

Ѕвезда на реалните шоуа, милијардер, магнат во бизнисот со недвижности и контроверзен политички аутсајдер - идејата дека Доналд Трамп ќе стане претсед ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ