Таг: амнестија

1 5 6 763 / 63 НАПИСИ
ЛУЗНАТА НА ГЛАВАТА ГАРАНТИРА ДЕКА ДОГОВОР ЗА АМНЕСТИЈА НЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ДЕБАТАТА СО НОВИНАРИТЕ

ЛУЗНАТА НА ГЛАВАТА ГАРАНТИРА ДЕКА ДОГОВОР ЗА АМНЕСТИЈА НЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ДЕБАТАТА СО НОВИНАРИТЕ

Премиерот Зоран Заев на вчерашната дебатна емисија на јавниот сервис МТВ рече дека имало барање за амнестија на врхушката на власта во периодот од две ...
ЗДРАВО ЗОКИ

ЗДРАВО ЗОКИ

1 На кое ниво на глупавост на публиката можеш да сметаш, за да ти текне на телевизиски новинарски производ да му ставиш име „Само вистина“? Веројатно ...
НАСИЛНИЦИТЕ ОД СОБРАНИЕТО ДЕНЕС НА СУДЕЊЕ, ИВАНОВ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГИ АМНЕСТИРААТ

НАСИЛНИЦИТЕ ОД СОБРАНИЕТО ДЕНЕС НА СУДЕЊЕ, ИВАНОВ ГИ ПОВИКА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ГИ АМНЕСТИРААТ

Првите деветмина насилници од Собранието на 27 април, за кои е завршена истрагата, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1. О ...
1 5 6 763 / 63 НАПИСИ