Таг: амнестија

1 4 5 6 7 60 / 64 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗАРАДИ СПАС ОД ЗАТВОР НА ГРУЕВСКИ И БИВШОТО РАКОВОДСТВО

ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗАРАДИ СПАС ОД ЗАТВОР НА ГРУЕВСКИ И БИВШОТО РАКОВОДСТВО

Правни експерти од ВМРО-ДПМНЕ во вторникот на колегите од СДСМ им предале на хартија предлог-измени на Кривичниот законик во поглавјата за злоупотреба ...
ДА НЕ СЕ ЗАМАЈУВААТ ГРАЃАНИТЕ СО ПОВЕЌЕСМИСЛЕНИ ПРАШАЊА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

ДА НЕ СЕ ЗАМАЈУВААТ ГРАЃАНИТЕ СО ПОВЕЌЕСМИСЛЕНИ ПРАШАЊА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

За ВМРО-ДПМНЕ е спорна предлог-формулацијата на референдумското прашање, најави лидерот  Христијан Мицкоски, кој по премиерот Зоран Заев излезе послед ...
КОМПРОМИС НЕМА ЗА СТРАТЕШКИТЕ ЦЕЛИ ЕУ И НАТО, АМНЕСТИЈА ЌЕ НЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ, ЛИДЕРСКАТА ПРОДОЛЖУВА В НЕДЕЛА

КОМПРОМИС НЕМА ЗА СТРАТЕШКИТЕ ЦЕЛИ ЕУ И НАТО, АМНЕСТИЈА ЌЕ НЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ, ЛИДЕРСКАТА ПРОДОЛЖУВА В НЕДЕЛА

Сакам да потсетам дека стратешките цели на сите парламентарни партии се полноправните членства во ЕУ и НАТО, изјави премиерот Зоран Заев по лидерската ...
БАЧЕВ ИМ ГО НУДИ НА ВМРОВЦИТЕ НЕГОВИОТ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

БАЧЕВ ИМ ГО НУДИ НА ВМРОВЦИТЕ НЕГОВИОТ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

Партијата на Јанко Бачев Единствена Македонија денеска на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ѝ достави предлог-закон за амнестија, откако на вчерашниот ...
МИЦКОСКИ ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА ОСУДЕНИТЕ И ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27 АПРИЛ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

МИЦКОСКИ ПОБАРА АМНЕСТИЈА ЗА ОСУДЕНИТЕ И ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27 АПРИЛ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара амнестија за осудените и обвинетите за нападот во Собранието на 27 април лани во говорот ...
АМНЕСТИЈА ЗА РЕФЕРЕНДУМ

АМНЕСТИЈА ЗА РЕФЕРЕНДУМ

1 Си седиш така во партиски штаб на дежурство и одеднаш некој ти вика  – ај да одиме до Собрание. Ќе тепаме Шиптари. Ќе му ја скршиме главата на црпко ...
ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ИВАНОВ ИМАЛ ПРАВО ДА ПОМИЛУВА И НА КОЈ ЧЛЕН СЕ ПОВИКАЛ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

ТРЕБА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ИВАНОВ ИМАЛ ПРАВО ДА ПОМИЛУВА И НА КОЈ ЧЛЕН СЕ ПОВИКАЛ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ЏОЛЕВ

Неизвесно е дали повикувањето на обвинетите во судските предмети на Специјалното јавно обвинителство дека еднаш се веќе помилувани од претседателот Ѓо ...
НЕ ГО СОВЕТУВАВ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИКОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КОЈ ДЕНЕСКА БЕШЕ ИЗБРАН ЗА УСТАВЕН СУДИЈА

НЕ ГО СОВЕТУВАВ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИКОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КОЈ ДЕНЕСКА БЕШЕ ИЗБРАН ЗА УСТАВЕН СУДИЈА

Новиот уставен судија Дарко Костадиновски, кој досега беше советник на Ѓорге Иванов, вели дека не го советувал претседателот да ја прогласи амнестијат ...
РЕКОРДНИ 1.523 ПОВРЕДИ НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА И СЛОБОДИ ИМАШЕ ВО 2016 ГОДИНА, РЕЧЕ ОМБУДСМАНОТ МЕМЕТИ ВО СОБРАНИЕТО

РЕКОРДНИ 1.523 ПОВРЕДИ НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА И СЛОБОДИ ИМАШЕ ВО 2016 ГОДИНА, РЕЧЕ ОМБУДСМАНОТ МЕМЕТИ ВО СОБРАНИЕТО

Нема позитивен напредок во почитувањето  и унапредувањето на човековите слободи и права во Македонија, стои во Годишниот извештај на Народниот правобр ...
ОБЛЕЧИ ВЛЕЧКИ

ОБЛЕЧИ ВЛЕЧКИ

1 Изгледа дека Американците претерале со тоа прскањето со алуминиум што го правеле од воздух, за да ги направат апатични Македонците. Па терапијата пр ...
1 4 5 6 7 60 / 64 НАПИСИ