Таг: Анджеј Дуда

ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ПАК ЌЕ ГИ ПОМИЛУВА ДВАЈЦАТА ЗАТВОРЕНИ ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИЦИ, ЧИЈ СЛУЧАЈ ГО НАГЛАСИ ХАОСОТ ВО ПОЛСКОТО СУДСТВО

ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ПАК ЌЕ ГИ ПОМИЛУВА ДВАЈЦАТА ЗАТВОРЕНИ ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИЦИ, ЧИЈ СЛУЧАЈ ГО НАГЛАСИ ХАОСОТ ВО ПОЛСКОТО СУДСТВО

Полскиот претседател Анджеј Дуда изјави дека планира по вторпат да ги помилува двајцата опозициски пратеници кои беа уапсени во неговата палата оваа н ...
ДВАЈЦА ПОЛСКИ ПРАТЕНИЦИ УАПСЕНИ ДОДЕКА БЕА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДУДА, ВЕЛАТ ДЕКА ВО ЗЕМЈАТА СЕ СОЗДАВА ДИКТАТУРА

ДВАЈЦА ПОЛСКИ ПРАТЕНИЦИ УАПСЕНИ ДОДЕКА БЕА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДУДА, ВЕЛАТ ДЕКА ВО ЗЕМЈАТА СЕ СОЗДАВА ДИКТАТУРА

Полската полиција ги уапси поранешниот министер за внатрешни работи Мариуш Камински и неговиот заменик Мацеј Васик додека беа во претседателската пала ...
РУСКИ ИЗМАМНИК КОЈ ГО ИМИТИРАШЕ МАКРОН МУ СЕ ЈАВИ НА ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ПО ПАДОТ НА РАКЕТА ВО ПОЛСКОТО СЕЛО

РУСКИ ИЗМАМНИК КОЈ ГО ИМИТИРАШЕ МАКРОН МУ СЕ ЈАВИ НА ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ПО ПАДОТ НА РАКЕТА ВО ПОЛСКОТО СЕЛО

Полскиот претседател Анджеј Дуда бил насамарен од измамник кој му се јавил и се претставил како Емануел Макрон во ноќта кога проектил падна во село бл ...
АКО БУГАРИЈА ОПСТОИ НА ВЕТОТО, ЈАС ЛИЧНО ЌЕ СЕ ЗАЛОЖАМ ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ КОЕ ЌЕ Ѝ ОВОЗМОЖИ НА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ПОЛНОПРАВНА ЧЛЕНКА НА ЕУ, КАЖА ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА

АКО БУГАРИЈА ОПСТОИ НА ВЕТОТО, ЈАС ЛИЧНО ЌЕ СЕ ЗАЛОЖАМ ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ КОЕ ЌЕ Ѝ ОВОЗМОЖИ НА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ПОЛНОПРАВНА ЧЛЕНКА НА ЕУ, КАЖА ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА

Полскиот претседател Анджеј Дуда вели дека ако и новите бугарски власти продолжат да бидат неконструктивни во врска со пристапувањето на Македонија во ...
АКТУЕЛНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ОСВОИ ВТОР МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ СО НАЈМАЛА РАЗЛИКА ВО ПОЛСКА ДОСЕГА

АКТУЕЛНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА ОСВОИ ВТОР МАНДАТ НА ИЗБОРИТЕ СО НАЈМАЛА РАЗЛИКА ВО ПОЛСКА ДОСЕГА

Актуелниот претседател Анджеј Дуда тесно го победи својот противкандидат Павел Тшасковски на вчерашните избори во Полска. Последните резултати по преб ...
ПОЛСКА ГИ ЗАКАЖА ОДЛОЖЕНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ НА 28 ЈУНИ

ПОЛСКА ГИ ЗАКАЖА ОДЛОЖЕНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ НА 28 ЈУНИ

Полска ги закажа претседателските избори на 28 јуни, откако тие претходно беа одложени поради пандемијата на коронавирусот. Согласно новите правила, П ...
6 / 6 НАПИСИ