Таг: Англија

1 2 3 4 20 / 35 НАПИСИ
СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДРАГАН КРСТЕВ ТРГНА ЗА АНГЛИЈА СО 47 ГОДИНИ СТАРА „ЗАСТАВА 101“, ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ЗЕМАЛ ЦЕЛА ГАЈБА СО РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ

Струмичанецот Дрaган Крстев тргна од родното село Ангелци за Англија со „застава 101“ старо половина век оти сакал да се вози по улиците на Лондон со ...
АНГЛИЈА ГИ ОТВОРИ ПАБОВИТЕ РАНО НАУТРО, ПОЛИЦИЈАТА И БОЛНИЦИТЕ НА ШТРЕК

АНГЛИЈА ГИ ОТВОРИ ПАБОВИТЕ РАНО НАУТРО, ПОЛИЦИЈАТА И БОЛНИЦИТЕ НА ШТРЕК

Премиерот Борис Џонсон ги предупреди Англичаните да се однесуваат одговорно во пресрет на денешното отворање на пабовите и баровите по повеќе од три м ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ГО РЕКОНСТРУИРА КОБНОТО ПАТУВАЊЕ НА 39 ЛУЃЕ КОИ БЕА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА

Полицијата го реконструира последното патување на 39 луѓе кои утрово беа пронајдени мртви во камион во индустриска зона во Есекс, обидувајќи се да го ...
ПРОНАЈДЕНИ 39 ЛЕШЕВИ ВО АНГЛИЈА ВО КАМИОН ШТО ДОШОЛ ОД БУГАРИЈА

ПРОНАЈДЕНИ 39 ЛЕШЕВИ ВО АНГЛИЈА ВО КАМИОН ШТО ДОШОЛ ОД БУГАРИЈА

Триесет и девет лешеви се пронајдени во приколката на камион во Есекс, Англија, потврди полицијата. Возачот на камионот, 25-годишен маж од Северна ...
САКАМ ДА СТАВАМ ЦРВЕНИ ПИПЕРКИ НА ЦЕЛАТА ФАСАДА НА МСУ, АМА КАЈ ДА НАЈДАМ ТОЛКУ МНОГУ, ВЕЛИ УМЕТНИКОТ ГЛИГОР СТЕФАНОВ

САКАМ ДА СТАВАМ ЦРВЕНИ ПИПЕРКИ НА ЦЕЛАТА ФАСАДА НА МСУ, АМА КАЈ ДА НАЈДАМ ТОЛКУ МНОГУ, ВЕЛИ УМЕТНИКОТ ГЛИГОР СТЕФАНОВ

Стопроцентна авторска посветеност, педантност и грандиозност се првите впечатоци кои македонската публика ги добива на самиот влез на изложбата на уме ...
„БИТЛСИ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ВО СПОМЕН НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ, В САБОТА

„БИТЛСИ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ВО СПОМЕН НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ, В САБОТА

Прослава на животот на Горан Стефановски во Дебар Маало е насловен настанот кој ќе се одржи утре (сабота) во 12 часот, во триаголниот парк спорти кафе ...
ХРВАТСКА ВО ФИНАЛЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

ХРВАТСКА ВО ФИНАЛЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Хрватска е сензационалниот финалист на Светското првенство во Русија, станувајќи само 13. репрезентација во 88-годишната мундијалска историја која усп ...
ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот ...
ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

Изненадувачкиот успех на велшките фудбалери на Европското првенство во Франција предизвика пораст на бројот на англиските навивачи, кои очајно бараат ...
ШКОТЛАНЃАНИТЕ КУПУВААТ ИСЛАНДСКИ ДРЕСОВИ ЗА ДА ГИ НЕРВИРААТ АНГЛИЧАНИТЕ

ШКОТЛАНЃАНИТЕ КУПУВААТ ИСЛАНДСКИ ДРЕСОВИ ЗА ДА ГИ НЕРВИРААТ АНГЛИЧАНИТЕ

Шкотските фудбалски навивачи го преплавија производителот на исландски дресови со нарачки по победата на Исланд од 2:1 против Англија на Европското пр ...
1 2 3 4 20 / 35 НАПИСИ