Таг: Англија

1 2 3 4 30 / 35 НАПИСИ
КАТАСТРОФАЛНИОТ НАСТАП НА АНГЛИЈА ЌЕ БИДЕ ИСЕЧЕН ОД ФИЛМОТ ЗА ВАРДИ

КАТАСТРОФАЛНИОТ НАСТАП НА АНГЛИЈА ЌЕ БИДЕ ИСЕЧЕН ОД ФИЛМОТ ЗА ВАРДИ

Продуцентите на филмот за англискиот фудбалер Џејми Варди, којшто треба да излезе во кината следната година, планираат да го изостават неговиот настап ...
РАЗОЧАРАНИТЕ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ НЕ МОЖАТ НИТУ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА ПОРАДИ ШТРАЈКОВИ

РАЗОЧАРАНИТЕ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ НЕ МОЖАТ НИТУ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА ПОРАДИ ШТРАЈКОВИ

Англиските навивачи денеска доживеаја дополнително разочарување, откако останаа заглавени во Франција поради штрајковите во транспортниот сектор. Н ...
МИСТЕРИОЗНА БРИНЕТА ГО ТЕШЕШЕ ДЕЛЕ АЛИ ПО ПОРАЗОТ ОД ИСЛАНД

МИСТЕРИОЗНА БРИНЕТА ГО ТЕШЕШЕ ДЕЛЕ АЛИ ПО ПОРАЗОТ ОД ИСЛАНД

По срамната елиминација од Исланд на Европското првенство во Франција, англискиот фудбалер Деле Али доби утеха од прекрасна бринета. 20-годишни ...
ПО КАМЕРОН И ХОЏСОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА, АНГЛИЈА ИСПАДНА ОД ЕВРОПА ВТОРПАТ ВО ЕДНА НЕДЕЛА

ПО КАМЕРОН И ХОЏСОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА, АНГЛИЈА ИСПАДНА ОД ЕВРОПА ВТОРПАТ ВО ЕДНА НЕДЕЛА

Англија беше елиминирана од Европското првенство во Франција од аутсајдерот Исланд. Само три дена откако Англичаните изгласаа да излезат од Европската ...
АНГЛИСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕ ШТЕДАТ НА АЛКОХОЛ

АНГЛИСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕ ШТЕДАТ НА АЛКОХОЛ

Англиски навивачи направија огромна сметка за време на едно ноќно излегување во Лил на Европското првенството во Франција. Насилството помеѓу навивач ...
РУНИ ГО ОПОМЕНА ВАРДИ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА НЕГОВАТА СОПРУГА РЕБЕКА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

РУНИ ГО ОПОМЕНА ВАРДИ ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА НЕГОВАТА СОПРУГА РЕБЕКА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Вејн Руни ги посоветувал понеискусните соиграчи и нивните партнерки да ги избегнуваат социјалните мре ...
ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ РАЗОЧАРАН СЕ ВРАТИ ОД ФРАНЦИЈА СО РЕДОВНА ЛИНИЈА СО ОСТАНАТИТЕ НАВИВАЧИ

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ РАЗОЧАРАН СЕ ВРАТИ ОД ФРАНЦИЈА СО РЕДОВНА ЛИНИЈА СО ОСТАНАТИТЕ НАВИВАЧИ

Англиските навивачи си заминаа разочарани од натпреварот на нивната фудбалска репрезентација против Словачка на Европското првенство во Франција и При ...
НАЈЛОШИОТ ИГРАЧ НА ТРЕНИНЗИТЕ ПО КАЗНА ГО НОСИ ЛАВОТ ЛЕО

НАЈЛОШИОТ ИГРАЧ НА ТРЕНИНЗИТЕ ПО КАЗНА ГО НОСИ ЛАВОТ ЛЕО

Маскотата Лео постојано е со англиските фудбалери на Европското првенство во Франција, но изгледа дека играчите го носат по казна. Милата играч ...
БРИТАНСКАТА ВЛАДА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСКИТЕ ХУЛИГАНИ СЕ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, КРЕМЉ ЕКСПРЕСНО ДЕМАНТИРАШЕ

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СЕ СОМНЕВА ДЕКА РУСКИТЕ ХУЛИГАНИ СЕ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, КРЕМЉ ЕКСПРЕСНО ДЕМАНТИРАШЕ

Високи функционери во британската влада се плашат дека насилството предизвикано од руските хулигани на Европското првенство во фудбал во Франција било ...
РАЗОЧАРАН НАВИВАЧ СОБИРА ДОНАЦИИ ДА ГО ВРАТИ СТЕРЛИНГ ДОМА

РАЗОЧАРАН НАВИВАЧ СОБИРА ДОНАЦИИ ДА ГО ВРАТИ СТЕРЛИНГ ДОМА

Настапите на англискиот фудбалер Рахим Стерлинг на Европското првенство во Франција беа критикувани од многумина, но на еден навивач му дојдоа преку г ...
1 2 3 4 30 / 35 НАПИСИ