Таг: Англија

1 2 3 435 / 35 НАПИСИ
ВАРДИ СЕ ДОПИНГУВА СО ТУТУН И КОФЕИН

ВАРДИ СЕ ДОПИНГУВА СО ТУТУН И КОФЕИН

Откако пред неколку дена се појави фотографија од Џејми Варди со лименка „Ред Бул“ и кутија тутун за џвакање во рацете, не е чудно што англискиот фудб ...
ПО ПРЕСАДУВАЊЕТО КОСА, РУНИ ПОЧНАЛ ДА КОРИСТИ И БОТОКС

ПО ПРЕСАДУВАЊЕТО КОСА, РУНИ ПОЧНАЛ ДА КОРИСТИ И БОТОКС

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Вејн Руни се појави во видео на Фудбалската асоцијација, повикувајќи ги навивачите да се однесуваат о ...
ШЕСТ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ГОТВАЧ, ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ

ШЕСТ АНГЛИСКИ НАВИВАЧИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА И ГОТВАЧ, ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ

Шестмина англиски навивачи, меѓу кои и медицинска сестра, готвач и инженер, вчера добија неколкумесечни затворски казни во Франција за насилство во пи ...
РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА СПОРТ НЕГИРА ДЕКА ИМАЛО ТЕПАЧКА НА СТАДИОНОТ ВО МАРСЕЈ

Рускиот министер за спорт Витали Мутко тврди дека немало судири помеѓу навивачите на вчерашниот натпревар помеѓу Англија и Русија на Европското првенс ...
ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

ВО МАРСЕЈ 35 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ АНГЛИСКИ И РУСКИ НАВИВАЧИ

Полицијата во францускиот град Марсеј објави дека 35 луѓе се повредени во тепачките помеѓу навивачите на Англија и Русија за време на Европското првен ...
1 2 3 435 / 35 НАПИСИ