Таг: апанажа

КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ЗА АПАНАЖА НА ЈАНЕВА И ГО ПРЕДЛОЖИ МАКСИМ АЦЕВСКИ ЗА ДРЖАВЕН РЕВИЗОР

КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА ГО ОДБИ БАРАЊЕТО ЗА АПАНАЖА НА ЈАНЕВА И ГО ПРЕДЛОЖИ МАКСИМ АЦЕВСКИ ЗА ДРЖАВЕН РЕВИЗОР

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница едногласно одлучи да го одбие барањето за апанажа на поранешната специ ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ПОДНЕЛА БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

КАТИЦА ЈАНЕВА ПОДНЕЛА БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка испратила барање да ѝ се одреди апанажа до собраниската Комисија за избори и имен ...
ГРУЕВСКИ НЕ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

ГРУЕВСКИ НЕ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Осудениот поранешен пратеник Никола Груевски не поднел барање за апанажа до Собранието. Претседателот на Собранието Талат Џафери на денешниот брифинг ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЧЛЕН НА ДИК ИБРАИМИ НАМЕСТО ПЕНЗИЈА ЌЕ ЗЕМА АПАНАЖА, ОТИ Е ПОГОЛЕМА

РАЗРЕШЕНИОТ ЧЛЕН НА ДИК ИБРАИМИ НАМЕСТО ПЕНЗИЈА ЌЕ ЗЕМА АПАНАЖА, ОТИ Е ПОГОЛЕМА

Бедредин Ибраими, поранешниот член на Државната изборна комисија (ДИК) иако ги исполнува условите за одење во пензија, ќе користи апанажа една година. ...
РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски му скратил на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски од апанажата за јуни, јули и август вкупно 20. ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

РАЗРЕШЕНИОТ ЗВРЛЕВСКИ ПОДНЕЛ БАРАЊЕ ЗА АПАНАЖА ДО СОБРАНИЕТО

Поранешниот Јавен обвинител на Македонија Марко Зврлевски, кого парламентарното мнозинство го разреши на 17 август годинава, поднел барање за апанажа, ...
6 / 6 НАПИСИ