Таг: Артан Груби

1 5 6 7 8 9 10 70 / 98 НАПИСИ
ПОДНЕСОВМЕ 5.000 АМАНДМАНИ НА ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК, КАЖА АРТАН ГРУБИ

ПОДНЕСОВМЕ 5.000 АМАНДМАНИ НА ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК, КАЖА АРТАН ГРУБИ

Пратеникот на ДУИ Артан Груби кажа дека неговата пратеничка група поднела речиси 5.000 амандмани на предложените измени на Изборниот закон. Според пре ...
МАТЕРИЈАЛНАТА ШТЕТА ОД ПРОСЛАВАТА НА „ШВЕРЦЕРИ“ ВО МНТ Е 4 ИЛЈАДИ ЕВРА, НО ДУХОВНАТА ШТЕТА Е ПОГОЛЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ

МАТЕРИЈАЛНАТА ШТЕТА ОД ПРОСЛАВАТА НА „ШВЕРЦЕРИ“ ВО МНТ Е 4 ИЛЈАДИ ЕВРА, НО ДУХОВНАТА ШТЕТА Е ПОГОЛЕМА, РЕЧЕ ЗАЕВ

Речиси 4 илјади евра е штетата од прославата на навивачката група „Шверцери“ на фудбалскиот клуб Шкупи што се одржа во петокот на Денот на албанската ...
НАВИВАЧИТЕ НА ШКУПИ НА СВОЈАТА ПРОСЛАВА ГО ОШТЕТИЈА МНТ, А ВЛЕГЛЕ СО ДОЗВОЛА НА АРТАН ГРУБИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

НАВИВАЧИТЕ НА ШКУПИ НА СВОЈАТА ПРОСЛАВА ГО ОШТЕТИЈА МНТ, А ВЛЕГЛЕ СО ДОЗВОЛА НА АРТАН ГРУБИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

Искинат тапацир на столчињата во Македонскиот народен театар (МНТ) и откорнати орнаменти од ѕидовите е штетата по присуството на навивачката група Шве ...
БУГАРСКИ УЧАСТОК

БУГАРСКИ УЧАСТОК

1 Како мал, секој 11 Октомври се чудев што значи фразата „импровизиран напад на участокот“ што оди во пакет со „пукна првата пушка“. Два непознати збо ...
ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО СТАРТУВА ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА СО НАД 40 АМАНДМАНИ

ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО СТАРТУВА ВО КОМИСИЈАТА ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА СО НАД 40 АМАНДМАНИ

Тргна процедурата за носење на Законот за Јавно обвинителство, кој треба да го спои Специјалното јавно обвинителство со Обвинителството за организиран ...
АРТАН ГРУБИ СЕ ОТКАЖА ОД ИЗБОРОТ НА КАДРИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ, ИМАЛ ДРУГИ ОБВРСКИ

АРТАН ГРУБИ СЕ ОТКАЖА ОД ИЗБОРОТ НА КАДРИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ, ИМАЛ ДРУГИ ОБВРСКИ

Пратеникот Артан Груби од ДУИ се повлече од селекцијата на кадрите од Агенцијата за национална безбедност. Тој на својот Фејсбук профил објави дека по ...
АРТАН ГРУБИ ОД ДУИ И ТРАЈКО ДИМКОВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ИЗБОРОТ НА ВРАБОТЕНИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

АРТАН ГРУБИ ОД ДУИ И ТРАЈКО ДИМКОВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ ВО ИЗБОРОТ НА ВРАБОТЕНИ ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Собраниската Комисија за надзор над работата на УБК и Агенцијата за разузнавање денеска ги избра пратениците Артан Груби од ДУИ И Трајко Димков од ВМР ...
ДУИ ИМА КВАЛИТЕТНИ КАДРИ И ЗА ГУВЕРНЕР НА НАРОДНА БАНКА, ВЕЛИ ГРУБИ

ДУИ ИМА КВАЛИТЕТНИ КАДРИ И ЗА ГУВЕРНЕР НА НАРОДНА БАНКА, ВЕЛИ ГРУБИ

Пратеникот на ДУИ Артан Груби вели дека нема пазар меѓу СДСМ и ДУИ неговата партија да ја добие гувернерската позиција во Народна банка затоа што го п ...
ВО СОБРАНИЕ ПРОДОЛЖУВААТ ИНТЕРВЈУАТА НА 57 ПРИЈАВЕНИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДА СЕ УТВРДАТ 7 КАНДИДАТИ

ВО СОБРАНИЕ ПРОДОЛЖУВААТ ИНТЕРВЈУАТА НА 57 ПРИЈАВЕНИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДА СЕ УТВРДАТ 7 КАНДИДАТИ

Продолжуваат интервјуата на кандидатите за претседател на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) во собраниската Комисија за избори и им ...
АКО СЕГА ПОЧНЕМЕ НОВИ ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА РИЗИКОТ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

АКО СЕГА ПОЧНЕМЕ НОВИ ПРЕГОВОРИ СО ГРЦИЈА РИЗИКОТ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ

Ако сега отвориме нов процес на преговори со Грција, а по 27 години едвај ги врзавме двете страни, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен, ...
1 5 6 7 8 9 10 70 / 98 НАПИСИ