Таг: Артан Груби

1 6 7 8 9 10 80 / 98 НАПИСИ
ПРОДОЛЖУВА РАСПРАВАТА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ ВО КОМИСИЈАТА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА, В ПОНЕДЕЛНИК СЕДНИЦА ЗА ГЛАСАЊЕ

ПРОДОЛЖУВА РАСПРАВАТА ЗА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ ВО КОМИСИЈАТА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА, В ПОНЕДЕЛНИК СЕДНИЦА ЗА ГЛАСАЊЕ

Собраниската Комисија за уставни прашања денес во 14 часот треба да ја продолжи расправата по Предлог за пристапување кон измена на Уставот. Се очекув ...
ГРУБИ ЈА ЗАТВОРИ КОМИСИСКАТА ДЕБАТА ЗА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК БЕЗ ПРИФАТЕН АМАНДМАН ОД ВМРО-ДПМНЕ, ИЗМЕНИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК НА СЕДНИЦА

ГРУБИ ЈА ЗАТВОРИ КОМИСИСКАТА ДЕБАТА ЗА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК БЕЗ ПРИФАТЕН АМАНДМАН ОД ВМРО-ДПМНЕ, ИЗМЕНИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК НА СЕДНИЦА

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби без да прифати ниту еден од 401 амандман од опозицијата на измените на Изборнио ...
ДУИ ПОБАРА ДА СЕ ПРОВЕРАТ ПРЕВОДИТЕ НА АМАНДМАНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА ПРИВАТИЗИРАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ ПОБАРА ДА СЕ ПРОВЕРАТ ПРЕВОДИТЕ НА АМАНДМАНИТЕ, ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА ПРИВАТИЗИРАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ го предупреди парламентарното мнозинство дека своеволното и неделовничко однесување во Собранието ќе има последици за демократијата во Маке ...
ЗАЕВ  ОЧЕКУВА ФОРМИРАЊЕ НА ДИК НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА В НЕДЕЛА

ЗАЕВ  ОЧЕКУВА ФОРМИРАЊЕ НА ДИК НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА В НЕДЕЛА

Премиерот Зоран Заев очекува на лидерската средба да се договори и составот на Државната изборна комисија (ДИК)  затоа што притискаат роковите за успе ...
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ 400 АМАНДМАНИ НА ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ 400 АМАНДМАНИ НА ИЗМЕНИТЕ НА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК

По завршување на лидерската средба, во Собранието доцна попладнево се одржа седница на собраниската Комисија за европски прашања на која на дневен ред ...
ЗА ИНАЕТ НА ТАЛАТ, ВМРОВЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРАА АВСТРИЈА

ЗА ИНАЕТ НА ТАЛАТ, ВМРОВЦИТЕ ЈА БОЈКОТИРАА АВСТРИЈА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираа седницата на собраниската Комисија за европски прашања, на која австриската амбасадорка Ренате Коблер ги презе ...
АРТАН ГРУБИ МУ ЈА ПОКЛОНИ ВРАТОВРСКАТА НА ДИМИТРОВ ПОРАДИ ИСТОРИСКИОТ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА

АРТАН ГРУБИ МУ ЈА ПОКЛОНИ ВРАТОВРСКАТА НА ДИМИТРОВ ПОРАДИ ИСТОРИСКИОТ ДОГОВОР СО ГРЦИЈА

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби му ја подари вратоврската на министерот за надворешни работи Никола Димитров по ...
ПРЕКИНАТА КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ЗА АМАНДМАНИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ РАСПРАВА НА 25 ДЕКЕМВРИ

ПРЕКИНАТА КОМИСИСКАТА РАСПРАВА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ЗА АМАНДМАНИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ РАСПРАВА НА 25 ДЕКЕМВРИ

Претседателот на Комисијата за европски прашања Артан Груби ја прекина расправата за Предлог - законот за употреба на јазиците, бидејќи пратеникот Фад ...
ОДЛОЖЕНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ НЕ ДОЈДЕ НИКОЈ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

ОДЛОЖЕНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ НЕ ДОЈДЕ НИКОЈ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Амандманската расправа за предлог-законот за употреба на јазиците која денеска требаше да почне во собраниската Комисија за европски прашања е одложен ...
ЈА ОДЛОЖИВ СЕДНИЦАТА ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ ИМАМЕ ПОПРИОРИТЕТНИ РЕФОРМИ, ИЗЈАВИ АРТАН ГРУБИ

ЈА ОДЛОЖИВ СЕДНИЦАТА ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ ИМАМЕ ПОПРИОРИТЕТНИ РЕФОРМИ, ИЗЈАВИ АРТАН ГРУБИ

Комисиската расправа за законот за јазици е одложена и ќе продолжи по донесување на буџетот. Претседателот на Комисијата за европски прашања Артан Гру ...
1 6 7 8 9 10 80 / 98 НАПИСИ