Таг: Артан Груби

1 7 8 9 10 90 / 93 НАПИСИ
МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

МИЛОШОСКИ ГИ ОБВИНИ ДУИ ЗА КОРУПЦИЈА, АДЕМИ ПОБАРА ОД НЕГО ДА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ТЕУТА И МЕЏИТИ

Предлог-законот за употреба на јазиците ги скара власта и опозицијата на денешната седница на собраниската Комисија за европски прашања. Пратеникот Ан ...
СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВА ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ, ОБВИНИ МИЛОШОСКИ

Антонијо Милошоски побара да се повлече законот за јазици бидејќи, како што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, се злоупотребувало европското знаме во партиски ...
ЗНАЕВМЕ ДЕКА СЕ СПРЕМА СЦЕНАРИО, ЗАТОА НЕ ДОЈДЕ АХМЕТИ, КАЖА ГРУБИ ПО ИСКАЗОТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЗНАЕВМЕ ДЕКА СЕ СПРЕМА СЦЕНАРИО, ЗАТОА НЕ ДОЈДЕ АХМЕТИ, КАЖА ГРУБИ ПО ИСКАЗОТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Пратеникот на ДУИ Артан Груби кажа дека имале информации дека се подготвува сценарио за меѓуетнички конфликт по изборот на Талат Џафери за спикер и за ...
АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

1 Никола Груевски мора да раскажуваше вицови во 4 сабајле, кога за нападот на Собранието ги повика „институциите да направат брза и ефикасна истрага, ...
НЕ СЕ ПАЛЕТЕ ЏАБЕ НА ЕТНИЧКА КАРТА, НЕМА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧА ДУИ ПРЕКУ АРТАН ГРУБИ

НЕ СЕ ПАЛЕТЕ ЏАБЕ НА ЕТНИЧКА КАРТА, НЕМА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ПОРАЧА ДУИ ПРЕКУ АРТАН ГРУБИ

Артан Груби, пратеник и најблизок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, вели дека со заедничката изјава на албанските партии не се задира унитарнио ...
ЗАЕВ СО 67 ПОТПИСИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БАРА МАНДАТ ЗА ВЛАДА ОД ИВАНОВ

ЗАЕВ СО 67 ПОТПИСИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ БАРА МАНДАТ ЗА ВЛАДА ОД ИВАНОВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев со 67 пратенички потписи в понеделник ќе оди кај претседателот Ѓорге Иванов да побара мандат за влада. Централниот одбор ...
АРТАН ГРУБИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ Е НИТУ ЗА ВМРО-ДПМНЕ НИТУ ЗА СДСМ

АРТАН ГРУБИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ Е НИТУ ЗА ВМРО-ДПМНЕ НИТУ ЗА СДСМ

Пратеникот Артан Груби вечерва во писмена изјава соопшти дека ниту бил, ниту пак некогаш ќе биде за ВМРО-ДПМНЕ или за СДСМ. Најверојатно поттикнат ...
ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ УТРЕ ТРЕБА ДА ЈА ОБЈАВАТ ПЛАТФОРМАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА НОВА ВЛАДА

ПАРТИИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ УТРЕ ТРЕБА ДА ЈА ОБЈАВАТ ПЛАТФОРМАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА НОВА ВЛАДА

Партиите на Албанците во Македонија утре треба да ја објават заедничката платформа за преговори за состав на новата Влада, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.М ...
ТЕАРЦЕ ПМ10

ТЕАРЦЕ ПМ10

1 Стварно, кој ли им се заканувал на амбасадорите на ЕУ во Македонија? Ц, ц, ц... Како можел да им се заканува? Ц, ц, ц... Владејачката ВМРО-ДПМНЕ поб ...
НЕ ЛУФТИРАЈ

НЕ ЛУФТИРАЈ

1 Има ли логика, по 25 години независност и 15 години откако имавме меѓуетничка војна и по 15 годишно хармонично владеење „по рамковен“, владејачката ...
1 7 8 9 10 90 / 93 НАПИСИ