Таг: асфалт

1 3 4 549 / 49 НАПИСИ
ПО СНЕГОТ ОСТАНАА КРАТЕРИ НА БИТОЛСКИТЕ УЛИЦИ, КРПЕЊЕТО ПОЧНА, НО НЕМА АСФАЛТНА БАЗА

ПО СНЕГОТ ОСТАНАА КРАТЕРИ НА БИТОЛСКИТЕ УЛИЦИ, КРПЕЊЕТО ПОЧНА, НО НЕМА АСФАЛТНА БАЗА

Дупки како кратери отворија екстремно ниските температури, кои цел месец ја имаа приклештено Битола, како и големите количини сол што се фрлија за да ...
ДВЕ ГОДИНИ ОТКАКО ЌЕ РЕНОВИРАМЕ УЛИЦА НЕМА ДА СМЕЕ ДА СЕ ПРЕКОПУВА, КАЖА ШИЛЕГОВ

ДВЕ ГОДИНИ ОТКАКО ЌЕ РЕНОВИРАМЕ УЛИЦА НЕМА ДА СМЕЕ ДА СЕ ПРЕКОПУВА, КАЖА ШИЛЕГОВ

На улиците кои ќе се реновираат, две години нема да може да се вршат прекопи, најави градоначалникот Петре Шилегов. Тој денеска кажа дека компаниите к ...
ПО БУТЕЛСКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВОЗИ ОТИ 4 МЕСЕЦИ Е РАСКОПАНА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА АСФАЛТИРА КОГА ЌЕ ЗАТОПЛИ

ПО БУТЕЛСКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВОЗИ ОТИ 4 МЕСЕЦИ Е РАСКОПАНА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА АСФАЛТИРА КОГА ЌЕ ЗАТОПЛИ

Бутелска, главната улица во скопката општина Бутел, четири месеци е раскопана, целата е со дупки и по неа не може да се вози. Град Скопје во октомв ...
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПАРТИЗАНСКА ВО ВЛАЕ

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПАРТИЗАНСКА ВО ВЛАЕ

Град Скопје денеска почна со реконструкција на булеварот Партизански одреди во населбата Влае, на потегот од мостот Обединети нации до кружниот тек ка ...
АСФАЛТОТ СО КОЈ СЕ КРПАТ ДУПКИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ПРАВИ ВО БАЗА СТАРА 50 ГОДИНИ, ДИРЕКТОРОТ СМАИЛОВИЌ НАЈАВУВА НОВА ЗА 2 ГОДИНИ

АСФАЛТОТ СО КОЈ СЕ КРПАТ ДУПКИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ПРАВИ ВО БАЗА СТАРА 50 ГОДИНИ, ДИРЕКТОРОТ СМАИЛОВИЌ НАЈАВУВА НОВА ЗА 2 ГОДИНИ

Асфалтот со кој се крпат дупките и се асфалтираат улиците низ Скопје се прави во асфалтната база на ЈП„Улици и патишта“ која е стара 50 години. Баз ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ СЕ РЕНОВИРААТ 500 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА, ШИЛЕГОВ ИМ НАРЕДИЛ ДА ИЗВЕДУВАЧИТЕ ДА ПОБРЗААТ

ШЕСТ МЕСЕЦИ СЕ РЕНОВИРААТ 500 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА, ШИЛЕГОВ ИМ НАРЕДИЛ ДА ИЗВЕДУВАЧИТЕ ДА ПОБРЗААТ

Булеварот Партизански одреди од крстосницата кај „Симпо“ до автобуската станица кај Педагошки факултет се реновира шест месеци. Град Скопје летоска ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА КАЗНИ „БАЛКАН ЕНЕРЏИ ГРУП“ СО 9.000 ЕВРА ЗА ПРОПАДНАТИОТ АСФАЛТ НА НАРОДЕН ФРОНТ

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА КАЗНИ „БАЛКАН ЕНЕРЏИ ГРУП“ СО 9.000 ЕВРА ЗА ПРОПАДНАТИОТ АСФАЛТ НА НАРОДЕН ФРОНТ

Скопската Општина Центар ќе ја казни со 9.000 евра компанијата „Балкан Енерџи Груп“ (БЕГ), која стопанисува со топловодната мрежа, оти не ј вратила ул ...
БАРОКОТ ЈА ОСТАВИ НЕАСФАЛТИРАНА УЛИЦАТА ПАЈКО МААЛО ВО НАЈСТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ

БАРОКОТ ЈА ОСТАВИ НЕАСФАЛТИРАНА УЛИЦАТА ПАЈКО МААЛО ВО НАЈСТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ

По улицата Пајко Маало, во истоименото маало со барокни згради во најстрогиот центар на Скопје, се гази кал. На улицата нема асфлат, останати се само ...
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

Петмина загинаа, а десетици се повредени по излетување на товарен воз и последователната експлозија на цистерни со течен гас пропан бутан во бугарскот ...
1 3 4 549 / 49 НАПИСИ