Таг: автобуси

1 10 11 12 13 120 / 124 НАПИСИ
ОД 20 ЧАСОТ НЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, УКИНАТИ ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

ОД 20 ЧАСОТ НЕ ВАЖИ БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, УКИНАТИ ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ

Од вечер од 20 часот автобускиот превоз ќе се плаќа. Град Скопје денеска ги укина вонредните мерки за намалување на загадувањето по добиените информац ...
18 АВТОБУСИ  НА ЈСП БИЛЕ ИЗНАЈМЕНИ ЗА ПРЕВОЗ НА ДЕЦАТА НА БАДНИКОВАТА ПОВОРКА ВО СКОПЈЕ

18 АВТОБУСИ НА ЈСП БИЛЕ ИЗНАЈМЕНИ ЗА ПРЕВОЗ НА ДЕЦАТА НА БАДНИКОВАТА ПОВОРКА ВО СКОПЈЕ

ЈСП „Скопје“ изнајмила 18 автобуси на Здружението „Бадникови поворки“, за превоз на децата од општините до црквата Свети Димитрија, од каде поворката ...
ДЕЦАТА НЕ ГИ ПРИМИВ ДА МИ ПЕАТ ВЕРСКИ ПЕСНИ, АВТОБУСИТЕ ЌЕ СИ ГИ ПЛАТАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ДЕЦАТА НЕ ГИ ПРИМИВ ДА МИ ПЕАТ ВЕРСКИ ПЕСНИ, АВТОБУСИТЕ ЌЕ СИ ГИ ПЛАТАТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Организаторите на манифестацијата „Бадникови поворки“ ќе си платат за користењето на автобусите на ЈСП„Скопје“, рече градоначалникот Петре Шилегов. ...
СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Од утре се укинува бесплатниот јавен автобуски превоз во Скопје оти загадување на воздухот е во рамки на дозволеното, кажа денеска градоначалникот Пет ...
АВТОБУСКИТЕ ЛИНИИ 50 И 57 ПАК ЌЕ СТОЈАТ ВО ГТЦ, А ПОКРИВОТ ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНА, НАЈАВУВА ДИРЕКТОРОТ ТРАЈЧЕВСКИ

АВТОБУСКИТЕ ЛИНИИ 50 И 57 ПАК ЌЕ СТОЈАТ ВО ГТЦ, А ПОКРИВОТ ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНА, НАЈАВУВА ДИРЕКТОРОТ ТРАЈЧЕВСКИ

Автобуските линии 50 и 57 повторно ќе стојат во Градскиот трговски центар. Град Скопје заедно со новото раководство на ГТЦ ќе ја враќаат автобускат ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА СЕ ПРЕФРЛАТ НА ГАС, А ЗА ЈСП ЌЕ НАБАВИ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА СЕ ПРЕФРЛАТ НА ГАС, А ЗА ЈСП ЌЕ НАБАВИ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

Приватните превозници ќе добијат од Град Скопје субвенции за да инсталираат уреди на гас и да набават нови автобуси кои ги задоволуваат Еуро 5 и Еуро ...
АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

АВТОБУСИТЕ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЗАТ НА СЕКОЈ ПОЛОВИНА ЧАС

Од денес линиите 25 А и 25 Б до Средно Водно ќе возат на секој половина час. Откако минатиот викенд имаше гужва во автобусите бидејќи линиите возеа на ...
СТАРТУВАШЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ДО СРЕДНО ВОДНО

СТАРТУВАШЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ДО СРЕДНО ВОДНО

Од денеска стартуваше забраната за движење на возила до Средно Водно. Граѓаните на Водно за викенди и државни празници ќе можат да стигнат само со ...
ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

ВАДАТ ДЕЛОВИ ОД ПАНОРАМСКИТЕ АВТОБУСИ ЗА ДА ГИ ПОПРАВАТ ДВОКАТНИТЕ ВО СКОПЈЕ

Од едни автобуси се вадат делови за да се стават на други на двокатните кинески автобуси и нископодните украински, кои ги набави Владата на експремиер ...
БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

БЕСПЛАТНИ АВТОБУСИ ДО СРЕДНО ВОДНО ОД СЛЕДНИОТ ВИКЕНД И БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПОЧЕТНИТЕ СТАНИЦИ

Бесплатно ќе биде возењето преку викенд и за државни празници во автобусите ЈСП „Скопје“ до Средно Водно. Бесплатно за граѓаните ќе биде и паркирањето ...
1 10 11 12 13 120 / 124 НАПИСИ