Таг: автобуси

1 11 12 13124 / 124 НАПИСИ
ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

ЈСП ГО ВРАЌА СТАРИОТ РАСПОРЕД НА САЈТОТ, НОВИОТ БИЛ КОМПЛИЦИРАН

Стариот распоред со возен ред на автобусите, на сајтот на ЈСП „Скопје“ повторно ќе се врати. Пред 15 дена јавното претпријатие постави нова апликација ...
РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

Подготвени се автобусите со кои фудбалерите на Реал Мадрид и на Мачестер jунајтед ќе се возат низ Скопје. Играчите и стручниот штаб на двата фудбалски ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

Едно лице загинало, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска во Турција, меѓу шлепер и автобус од Македонија, јавуваат тур ...
ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

Крај на деструктивното сценарио, стоп за хулиганството и уништувањето на спомениците и избри на петти јуни беа главните пораки кои ги упатија демностр ...
1 11 12 13124 / 124 НАПИСИ