Таг: автобуска несреќа

1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ
ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВРАЌААТ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛЕСКОВАЦ СЕ ВРАЌААТ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Полесно повредените пациенти во автобуската несреќа во близина на Лесковац во соседна Србија се во подобра здравствена состојба и може да се вратат во ...
АВТОБУС ПАДНА ВО РЕКА ВО КИНА ОТКАКО ПАТНИЧКА СЕ СТЕПАЛА СО ВОЗАЧОТ ОТИ Ѝ ЈА УТНАЛ СТАНИЦАТА, 15 МРТВИ

АВТОБУС ПАДНА ВО РЕКА ВО КИНА ОТКАКО ПАТНИЧКА СЕ СТЕПАЛА СО ВОЗАЧОТ ОТИ Ѝ ЈА УТНАЛ СТАНИЦАТА, 15 МРТВИ

Тепачка помеѓу патничка и возачот е причината за падот на автобусот во река во југозападна Кина изминатиот викенд, кога загинаа 15 луѓе, објавија влас ...
15 ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТУВАЊЕТО НА АВТОБУС ВО БЛИЗИНА НА СОФИЈА

15 ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТУВАЊЕТО НА АВТОБУС ВО БЛИЗИНА НА СОФИЈА

Петнаесет луѓе загинаа, а 27 се повредени кога автобус излета од автопат во близина на Софија и се преврте. Полицијата соопшти дека автобусот преве ...
АВТОБУС ПАДНА ОД КАРПА ВО ПЕРУ, ЗАГИНАА 48 ОД 55 ПАТНИЦИ

АВТОБУС ПАДНА ОД КАРПА ВО ПЕРУ, ЗАГИНАА 48 ОД 55 ПАТНИЦИ

Најмалку 48 луѓе загинаа, откако автобус излета од патот и падна од 100 метри висока карпа во Перу, соопштија официјални лица. Министерството за зд ...
ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС

ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување вчеравечер починал уште еден од повредените патници од автобуската несреќа, што се случи ...
НА ИНТЕНЗИВНА УШТЕ ПЕТ ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

НА ИНТЕНЗИВНА УШТЕ ПЕТ ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

Петмина од 17-те настрадани во автобуската несреќа што се случи завчера вечер кај велешката патарина, а кои беа хоспитализирани на скопските клиники, ...
ХИРУРЗИТЕ УСПЕАЈА ДА МУ ЈА СПАСАТ РАКАТА НА ДЕВЕТГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, КАЖА ТАРАВАРИ

ХИРУРЗИТЕ УСПЕАЈА ДА МУ ЈА СПАСАТ РАКАТА НА ДЕВЕТГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ ПОВРЕДЕНО ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, КАЖА ТАРАВАРИ

Вкупно 28 лица се повредени во вчерашната автобуска несреќа кај велешката патарина. Од нив една пациентка вчера почина, а останатите се во стабилна со ...
ВО АВТОБУСОТ ШТО ИЗЛЕТА ИМАЛО САМО ЕДЕН ВОЗАЧ

ВО АВТОБУСОТ ШТО ИЗЛЕТА ИМАЛО САМО ЕДЕН ВОЗАЧ

Автобусот на „Бус Травел“ кој вчера излета од патот кај велешката патарина, имал само еден возач, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Во автобусот немало двајца ...
ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА ШТО ГО ИЗНАЈМИЛА АВТОБУСОТ ПОВИКА НА МОЛИТВИ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ПАТНИЦИ

ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА ШТО ГО ИЗНАЈМИЛА АВТОБУСОТ ПОВИКА НА МОЛИТВИ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ПАТНИЦИ

Туристичката агенција од Скопје што го изнајмила автобусот кој синоќа излета од патот кај велешката патарина ноќеска рано утрово повика на молитви за ...
ПОЧИНА ЖЕНА ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ ОСТАНА БЕЗ РАКА

ПОЧИНА ЖЕНА ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА, ДЕВЕТГОДИШНО ДЕТЕ ОСТАНА БЕЗ РАКА

Почина жената што прва е примена во Ургентен центар на скопските клиники во тешка шокова состојба, а која беше повреден во автобуската несреќа што веч ...
1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ