Таг: автопати

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема да го раскине договорот со фирмата „Бехтел и Енка“ за изградба на четирите автопати вреден 1,3 милијарди евра, кој додека б ...
ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА АВТОПАТИТЕ ОТИ ВО НИВ НЕМА ФОРМУЛАЦИЈА „60-ЧАСОВНА РАБОТНА НЕДЕЛА“

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА АВТОПАТИТЕ ОТИ ВО НИВ НЕМА ФОРМУЛАЦИЈА „60-ЧАСОВНА РАБОТНА НЕДЕЛА“

Претседателот Стево Пендаровски ги потпиша петте закони во врска со изградбата на автопатите од коридорите 8 и 10Д, што треба да ги гради американско- ...
ОПОЗИЦИЈАТА ГО КРИТИКУВА ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ САМО ЗА ДА БИДЕ ПРОТИВ ВЛАДАТА БЕЗ ДА ГИ ИМА СИТЕ ФАКТИ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

ОПОЗИЦИЈАТА ГО КРИТИКУВА ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ САМО ЗА ДА БИДЕ ПРОТИВ ВЛАДАТА БЕЗ ДА ГИ ИМА СИТЕ ФАКТИ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА АГЕЛЕР

Американската амбасадорка Анџела Агелер вели дека е разочарувачки што македонската опозиција го критикува договорот со „Бехтел и Енка“ за изградба на ...
ДА СКАПЕМЕ ВО ЗАТВОР АКО СЕ КОРУМПИРА НЕКОЈ ОД НАС ВО ПРОЕКТОТ ЗА ЧЕТИРИТЕ АВТОПАТИШТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, РЕЧЕ ГРУБИ

ДА СКАПЕМЕ ВО ЗАТВОР АКО СЕ КОРУМПИРА НЕКОЈ ОД НАС ВО ПРОЕКТОТ ЗА ЧЕТИРИТЕ АВТОПАТИШТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, РЕЧЕ ГРУБИ

Јас обично работам на уставни измени и преговори и договори меѓу политичките партии, никогаш не сум мислел дека ќе зборувам во Стопанската комора, реч ...
КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

КЛАДЕЊЕ ВО ТУНЕЛ

Дај им пари за мир во куќа. Лекс специјалис за Арачиново ...
ПОВЛЕЧЕНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО, ПОМИНАА ВО ПРВА ФАЗА ОСТАНАТИТЕ 8 ЗАКОНИ ЗА ОЛЕСНЕТА ИЗГРАДБА НА КОРИДОРИТЕ 8 И 10

ПОВЛЕЧЕНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО, ПОМИНАА ВО ПРВА ФАЗА ОСТАНАТИТЕ 8 ЗАКОНИ ЗА ОЛЕСНЕТА ИЗГРАДБА НА КОРИДОРИТЕ 8 И 10

Пратениците од СДСМ, ДУИ и Алијанса, но без коалиционата ЛДП и без пратеничката Маја Морачанин, денеска со околу 55 гласови ги поминаа во прва фаза пр ...
КРИВИЧНО ДЕЛО Е УНИШТУВАЊЕ И ПРИКРИВАЊЕ НА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, АРХЕОЛОЗИТЕ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ СО КОЈ НАДЗОРОТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е АРХЕОЛОШКО НАОЃАЛИШТЕ ПРИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ

КРИВИЧНО ДЕЛО Е УНИШТУВАЊЕ И ПРИКРИВАЊЕ НА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, АРХЕОЛОЗИТЕ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ СО КОЈ НАДЗОРОТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ШТО Е АРХЕОЛОШКО НАОЃАЛИШТЕ ПРИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ

Дали сте свесни колку закони и меѓународни конвенции кои се ратификувани во Македонија ќе прекршите ако ги донесете измените на Законот за заштита на ...
ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ПРЕДЛОГ-ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНИТЕ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТИТЕ, БАРА ПЛАТФОРМАТА НА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ПРЕДЛОГ-ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНИТЕ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТИТЕ, БАРА ПЛАТФОРМАТА НА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

Платформата на граѓански организации за борба против корупција бара од претседателот на Собранието Талат Џафери да го повлече дневниот ред на утрешнат ...
ЗАРАДИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ ЌЕ СЕ ДОЗВОЛИ РАБОТА ВО НЕДЕЛА И ПРЕКУВРЕМЕНО, СИНДИКАТОТ ВЕЛИ ВЛАСТА САКА РОБОВИ РАБОТНИЦИ

ЗАРАДИ ИЗГРАДБАТА НА АВТОПАТИТЕ ЌЕ СЕ ДОЗВОЛИ РАБОТА ВО НЕДЕЛА И ПРЕКУВРЕМЕНО, СИНДИКАТОТ ВЕЛИ ВЛАСТА САКА РОБОВИ РАБОТНИЦИ

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) изрази сериозна загриженост и оправдан револт поради Предлог-законот за измена на Законот за работните одно ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ