Таг: Барак Обама

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ОБАМА, БУШ И КЛИНТОН ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕД КАМЕРИ ЗА ДА ПОКАЖАТ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

ОБАМА, БУШ И КЛИНТОН ЌЕ ПРИМАТ ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПРЕД КАМЕРИ ЗА ДА ПОКАЖАТ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

Поранешните американски претседатели Барак Обама, Џорџ Буш и Бил Клинтон доброволно ќе примат вакцина против ковид-19 пред камери откако таа ќе биде о ...
ОБАМАКЕР Е НЕУСТАВЕН, ПРЕСУДИ ФЕДЕРАЛЕН СУДИЈА ОД ТЕКСАС

ОБАМАКЕР Е НЕУСТАВЕН, ПРЕСУДИ ФЕДЕРАЛЕН СУДИЈА ОД ТЕКСАС

Федерален судија од Тексас донесе одлука дека клучен дел од Обамакер, системот на здравствена заштита што го воведе Барак Обама, е неуставен, што од н ...
ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

ИСТОТО ЛИЦЕ ГИ ИСПРАТИЛО ЕКСПЛОЗИВНИТЕ НАПРАВИ ДО ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС И СИ-ЕН-ЕН, ОТКРИЕНИ И НОВИ, ОБЈАВИ ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА

Шефот на противтерористичкиот оддел на њујоршката полиција изјави дека експлозивната направа пронајдена во седиштето на Си-Ен-Ен во Њујорк била испрат ...
ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ИСПРАТЕНИ ДО БАРАК ОБАМА И ХИЛАРИ КЛИНТОН, МЕТА БИЛ И СИ-ЕН-ЕН

Експлозивни направи биле испратени до Барак Обама и Хилари Клинтон, потврди американската Тајна служба. Ова доаѓа само два дена откако писмо бомба ...
БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

БУШ И ОБАМА ДОЈДОА НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА МЕКЕЈН, ТРАМП ОТИДЕ НА ГОЛФ

Поранешните американски претседатели Барак Обама и Џорџ Буш, некогашни ривали на сенаторот Џон Мекејн му оддоа почит на комеморацијата во саботата, со ...
БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ СНИМААТ ФИЛМОВИ, СЕРИИ И ДОКУМЕНТАРЦИ ЗА „НЕТФЛИКС“

БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ СНИМААТ ФИЛМОВИ, СЕРИИ И ДОКУМЕНТАРЦИ ЗА „НЕТФЛИКС“

Поранешниот американски претседател и поранешната прва дама, Барак и Мишел Обама, ќе снимаат програми за стриминг сервисот „Нетфликс“ според договорот ...
НЕМАТЕ ПРАВО ДА СЕ ЖАЛИТЕ АКО НЕ СТЕ ГЛАСАЛЕ, ВЕЛИ ОБАМА

НЕМАТЕ ПРАВО ДА СЕ ЖАЛИТЕ АКО НЕ СТЕ ГЛАСАЛЕ, ВЕЛИ ОБАМА

Поранешниот американски претседател Барак Обама ги предупреди гласачите да не ги земаат изборите здраво за готово. „Не знам дали сте забележале дос ...
ОБАМА И ПРИНЦОТ ХАРИ ЗАЕДНО ГЛЕДАА КОШАРКАРСКИ МЕЧ ВО ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ

ОБАМА И ПРИНЦОТ ХАРИ ЗАЕДНО ГЛЕДАА КОШАРКАРСКИ МЕЧ ВО ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, го изненади принцот Хари, кога му се придружи на претпоследниот ден од Спортските игри на воени ветерани, ...
ОБАМА И БАЈДЕН ЌЕ СТАНАТ ПАТНИЦИ НИЗ ВРЕМЕ ВО АНИМИРАНА СФ-СЕРИЈА

ОБАМА И БАЈДЕН ЌЕ СТАНАТ ПАТНИЦИ НИЗ ВРЕМЕ ВО АНИМИРАНА СФ-СЕРИЈА

Поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата десна рака Џо Бајден ќе бидат подмладени и ќе станат суперхерои кои можат да патуваат низ в ...
ТРАМП ГО ОБВИНИ ОБАМА ДЕКА ГО ПРИСЛУШУВАЛ ЗА ВРЕМЕ НА КАМПАЊАТА

ТРАМП ГО ОБВИНИ ОБАМА ДЕКА ГО ПРИСЛУШУВАЛ ЗА ВРЕМЕ НА КАМПАЊАТА

Во низа утрински твитови, претседателот на САД Доналд Трамп го обвини неговиот претходник Барак Обама дека ги прислушувал телефоните во неговата канце ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ