Таг: Бастијан Швајнштајгер

СЕ ПОВЛЕЧЕ АНА ИВАНОВИЌ, ПОРАНЕШНАТА НАЈДОБРА СВЕТСКА ТЕНИСЕРКА

СЕ ПОВЛЕЧЕ АНА ИВАНОВИЌ, ПОРАНЕШНАТА НАЈДОБРА СВЕТСКА ТЕНИСЕРКА

Поранешниот светски рекет број еден Ана Ивановиќ соопшти дека се повлекува од тенисот. 29-годишната Србинка денеска на нејзиниот официјален профил на ...
АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

Српската тенисерка Ана Ивановиќ претрпе пораз во првото коло на Ју-Ес Опен од Дениса Алертова, но настојува дека нема да се повлече од тенисот. Таа ин ...
АНА ИВАНОВИЌ ДОАЃА ВО ФРАНЦИЈА ДА ГО БОДРИ РАЗОЧАРАНИОТ ШВАЈНШТАЈГЕР

АНА ИВАНОВИЌ ДОАЃА ВО ФРАНЦИЈА ДА ГО БОДРИ РАЗОЧАРАНИОТ ШВАЈНШТАЈГЕР

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер побарал од Ана Ивановиќ да му даде поддршка од трибините во Марсеј на полуфиналниот натпревар против домаќи ...
СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

СРБИТЕ МУ СЕ ИЗРАДУВАА НА ГОЛОТ НА ШВАЈНШТАЈГЕР ИСТО КАКО ГЕРМАНЦИТЕ

Србија не учествува на Европското првенство во фудбал, но си најде причина да се радува: Бастијан Швајнштајгер постигна гол. Капитенот на германската ...
4 / 4 НАПИСИ