Таг: Беким Сали

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
НЕМА ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, НА 350.000 ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 РОКОТ ИМ ИСТЕКУВА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА

НЕМА ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, НА 350.000 ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 РОКОТ ИМ ИСТЕКУВА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА

Државата располага со 350.000 вакцини за ковид-19 на кои рокот им истекува до крајот на годината, изјави министерот за здравство Беким Сали додавајќи ...
МИНИСТЕРОТ САЛИ ВЕЛИ ДЕКА САМО 25 ПРОЦЕНТИ ОД МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ШТРАЈКУВААТ СО БОЈКОТ НА РАБОТАТА

МИНИСТЕРОТ САЛИ ВЕЛИ ДЕКА САМО 25 ПРОЦЕНТИ ОД МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ШТРАЈКУВААТ СО БОЈКОТ НА РАБОТАТА

Според министерот за здравство Беким Сами, само мал дел од матичните лекари, околу 25 проценти, се придружија кон како што вели „штрајкот со бојкот на ...
ПРИВАТНИТЕ И МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ОД ПОНЕДЕЛНИК НЕМА ДА ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ, ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ЗА ПОВИСОКА КАПИТАЦИЈА

ПРИВАТНИТЕ И МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ОД ПОНЕДЕЛНИК НЕМА ДА ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ, ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ЗА ПОВИСОКА КАПИТАЦИЈА

Откако министерот за правда Беким Сали вчера кажа дека барањата на приватните лекари не се прифатливи, од понеделник тие започнуваат со протест. Три д ...
ПОПЛАВЕН ДЕЛ ОД КАРИЛ ВО НЕВРЕМЕТО, НЕ СЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ, СЕ ПРЕПРАЌААТ ВО ДРУГИ БОЛНИЦИ

ПОПЛАВЕН ДЕЛ ОД КАРИЛ ВО НЕВРЕМЕТО, НЕ СЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ, СЕ ПРЕПРАЌААТ ВО ДРУГИ БОЛНИЦИ

Дел од Универзитетската Клиника за Анестезија, Реанимација и Интензивно лекување (КАРИЛ) бил поплавен во вчерашното невреме и е затворан за нови пацие ...
ОВА НЕМА ДА БИДЕ ЗАБОРАВЕН СЛУЧАЈ, НО НИ ТРЕБА УШТЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ИСТРАЖИМЕ, РЕЧЕ САЛИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНАТА ХЕМОФИЛТРАЦИЈА НА БОЛНИ ОД КОВИД ВО „ЖАН МИТРЕВ“

ОВА НЕМА ДА БИДЕ ЗАБОРАВЕН СЛУЧАЈ, НО НИ ТРЕБА УШТЕ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО ИСТРАЖИМЕ, РЕЧЕ САЛИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНАТА ХЕМОФИЛТРАЦИЈА НА БОЛНИ ОД КОВИД ВО „ЖАН МИТРЕВ“

Се` уште нема лица кои ќе одговараат за случајот со експерименталната хемофилтрација на пациентите со ковид-19 во приватната клиника „Жан Митрев“ по ш ...
ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

ВОНРЕДНИ ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОРИ ВО КЛИНИКАТА „ЖАН МИТРЕВ“ ЗА ЕКСПЕРИМЕТАЛНОТО ЛЕКУВАЊЕ КОВИД СО ХЕМОФИЛТРАЦИЈА, НЕМА НЕДОПИРЛИВИ АКО СЕ УТВРДИ ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ САЛИ

Да се извршат вонредни инспекциски надзори во Клиничката болница „Жан Митрев“, побара министерот за здравство Беким Сали откако синоќа Истражувачката ...
KОВИДОТ ПОБРЗО ЌЕ СЕ ШИРИ ОД ПРЕТХОДНО, ЗА ПЕТТИОТ БРАН НЕ Е НАПРАВЕНО СЕКВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ТИПОТ, РЕЧЕ САЛИ

KОВИДОТ ПОБРЗО ЌЕ СЕ ШИРИ ОД ПРЕТХОДНО, ЗА ПЕТТИОТ БРАН НЕ Е НАПРАВЕНО СЕКВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ТИПОТ, РЕЧЕ САЛИ

Трендот на зголемување на бројот заболени од коронавирус веќе започна, а министерот за здравство Беким Сали денес изјави дека поради летниот период и ...
КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ДОБИЕ МАМОГРАФ ЗА 4 МЕСЕЦИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО САЛИ

КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ДОБИЕ МАМОГРАФ ЗА 4 МЕСЕЦИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО САЛИ

Општата болница во Куманово за 4 месеци ќе добие мамограф, најави министерот за здравство Беким Сали при денешната посета. Тој вели дека постапката за ...
БЛАГО РАСТЕ БРОЈОТ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, УТРЕ СЕДНИЦА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПАУЗА ОД ДВА МЕСЕЦA

БЛАГО РАСТЕ БРОЈОТ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, УТРЕ СЕДНИЦА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПАУЗА ОД ДВА МЕСЕЦA

Комисијата за заразни болести утре ќе одржи седница на кој ќе ја разгледа актуелната состојба со ковид-19. Министерот за здравство Беким Сали вели дек ...
ВРАБОТУВАЊЕ ЗА 50 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

ВРАБОТУВАЊЕ ЗА 50 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Нов проект кој предвидува вработување веднаш за 50 студенти од трите медицински факултети кои ќе ги завршат студиите со најдобар просек, најави минист ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ