Таг: Белата куќа

БЕЛАТА КУЌА ГИ ПОВИКА СРБИЈА И КОСОВО НА ПРЕГОВОРИ ВО ВАШИНГТОН НА 27 ЈУНИ

БЕЛАТА КУЌА ГИ ПОВИКА СРБИЈА И КОСОВО НА ПРЕГОВОРИ ВО ВАШИНГТОН НА 27 ЈУНИ

Белата куќа ги повика лидерите на Србија и Косово во Вашингтон овој месец, со надеж дека ќе ги унапреди преговорите за нормализација на односите помеѓ ...
И ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА ТРАМП СИ ЗАМИНУВА ОД БЕЛАТА КУЌА

И ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ НА ТРАМП СИ ЗАМИНУВА ОД БЕЛАТА КУЌА

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека неговиот шеф на кабинет Џон Кели ќе си замине до крајот на годината. Изминативе денови неколку аме ...
ЗАЕВ И ПЕНС РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ВАЖНОСТА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, СООПШТИ БЕЛАТА КУЌА

ЗАЕВ И ПЕНС РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ВАЖНОСТА СИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, СООПШТИ БЕЛАТА КУЌА

Американскиот потпретседател Мајк Пенс и македонскиот премиер Зоран Заев разговараа за следните чекори од имплементацијата на Договорот од Преспа, вкл ...
ТРАМП ПРЕДЛОЖИ ПРОФЕСОРИ ДА СЕ ВООРУЖАТ, НА СОСТАНОКОТ СО УЧЕНИЦИ ДОЈДЕ СО НАПИШАН ПОТСЕТНИК

ТРАМП ПРЕДЛОЖИ ПРОФЕСОРИ ДА СЕ ВООРУЖАТ, НА СОСТАНОКОТ СО УЧЕНИЦИ ДОЈДЕ СО НАПИШАН ПОТСЕТНИК

Доналд Трамп кажа дека вооружени професори би можеле да спречат пукања како последното, што се случи во средното училиште на Флорида, кога беа убиени ...
ТРИ ЖЕНИ КОИ ГО ОБВИНУВААТ ТРАМП ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ПОБАРАА ИСТРАГА ОД КОНГРЕСОТ

ТРИ ЖЕНИ КОИ ГО ОБВИНУВААТ ТРАМП ЗА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ПОБАРАА ИСТРАГА ОД КОНГРЕСОТ

Трите жени кои го обвинија Доналд Трамп за сексуално вознемирување ги споделија своите приказни во шоуто на Мегин Кели на телевизијата Ен-Би-Си и Бела ...
ТИ СИ УЛИЧАР, МУ ОДГОВОРИ ЛЕБРОН НА ТРАМП ЗА ТВИТОТ ЗА КАРИ

ТИ СИ УЛИЧАР, МУ ОДГОВОРИ ЛЕБРОН НА ТРАМП ЗА ТВИТОТ ЗА КАРИ

Кошаркарската ѕвезда Леброн Џејс кажа дека одењето во Белата куќа било голема чест сѐ додека не се појавил Доналд Трамп и го нарече американскиот прет ...
ПОРТПАРОЛОТ НА БЕЛАТА КУЌА ШОН СПАЈСЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПОРТПАРОЛОТ НА БЕЛАТА КУЌА ШОН СПАЈСЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Шон Спајсер, портпаролот на Белата куќа, поднесе оставка денеска, кажувајќи му на претседателот Доналд Трамп дека жестоко се спротивставува на назначу ...
АСАД ПОДГОТВУВА НОВ ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ САД

АСАД ПОДГОТВУВА НОВ ХЕМИСКИ НАПАД ВО СИРИЈА, ПРЕДУПРЕДИ САД

САД соопшти дека идентификувале „потенцијални подготовки“ за уште еден хемиски напад во Сирија и испрати остро предупредување до сириската влада. Од Б ...
ПУТИН СЕ ПОНУДИ ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТРАМП НЕ ИМ ОТКРИЛ ТАЈНИ НА РУСИТЕ

ПУТИН СЕ ПОНУДИ ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТРАМП НЕ ИМ ОТКРИЛ ТАЈНИ НА РУСИТЕ

Рускиот претседател Владимир Путин денеска кажа дека американскиот претседател Доналд Трамп не споделил какви било тајни за време на средбата со двајц ...
КИНА ГИ ОДОБРИ БРЕНДОВИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП ДОДЕКА ТАА ВЕЧЕРАШЕ СО КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

КИНА ГИ ОДОБРИ БРЕНДОВИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП ДОДЕКА ТАА ВЕЧЕРАШЕ СО КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ

На 6 април, компанијата на Иванка Трамп доби одобрување од кинеските власти за три нови брендови, овозможувајќи ѝ монопол за продажба на накит, чанти ...
10 / 10 НАПИСИ