Таг: Берлин

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
СО ПРАВО СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ПОВРЕДЕНИ КОГА БАШ ЕУ НИ ГО НЕГИРА ИДЕНТИТЕТОТ, МУ РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР РОТ

СО ПРАВО СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ПОВРЕДЕНИ КОГА БАШ ЕУ НИ ГО НЕГИРА ИДЕНТИТЕТОТ, МУ РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР РОТ

Вицепремиерот Никола Димитров денес во Берлин на германскиот министер за Европа Михаел Рот му ја пренесе загриженоста од македонска страна дека секое ...
АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

Германската полиција објави дека нема повредени во денешниот инцидент во Берлин, кога автомобил удри во портата на објектот во кој е сместено седиштет ...
ГЕРМАНИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ИМАЛО ЗАБАВА СО 200 ГОСТИ ЗА КРАЈ НА СНИМАЊЕТО НА „МАТРИКС 4“ ИЛИ СЕ СНИМАЛА СЦЕНА

ГЕРМАНИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ИМАЛО ЗАБАВА СО 200 ГОСТИ ЗА КРАЈ НА СНИМАЊЕТО НА „МАТРИКС 4“ ИЛИ СЕ СНИМАЛА СЦЕНА

Германските здравствени власти покренаа истрага против филмското студио во кое се снима четвртиот дел од филмскиот серијал „Матрикс“, поради корона-за ...
БУГАРИЈА ВО БЕРЛИН ПРИФАТИЛА НОН-ПЕЈПЕР ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ЗА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ, ПА СЕ ПИШМАНИЛА

БУГАРИЈА ВО БЕРЛИН ПРИФАТИЛА НОН-ПЕЈПЕР ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ЗА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ, ПА СЕ ПИШМАНИЛА

На минатонеделниот состанок во Берлин организиран од германското МНР, македонските и бугарските претставници постигнале договор за надминување на наја ...
АЕРОДРОМОТ „ТЕГЕЛ“ СЕ ЗАТВОРА УТРЕ ПО 72 ГОДИНИ – СО ПРВИОТ ЛЕТ БИЛЕ ДОНЕСЕНИ ОСУМ ТОНИ КАШКАВАЛ ВО БЛОКИРАНИОТ ЗАПАДЕН БЕРЛИН

АЕРОДРОМОТ „ТЕГЕЛ“ СЕ ЗАТВОРА УТРЕ ПО 72 ГОДИНИ – СО ПРВИОТ ЛЕТ БИЛЕ ДОНЕСЕНИ ОСУМ ТОНИ КАШКАВАЛ ВО БЛОКИРАНИОТ ЗАПАДЕН БЕРЛИН

Здодевен и застарен, но омилен поради своите практичност и необичен шестоаголен дизајн, берлинскиот аеродром „Тегел“ утре ги затвора своите врати по п ...
ЗАХАРИЕВА ВО ИЗОЛАЦИЈА, НЕЈЗИНИОТ ЗАМЕНИК ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ЗАХАРИЕВА ВО ИЗОЛАЦИЈА, НЕЈЗИНИОТ ЗАМЕНИК ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева се самоизолираше откако нејзиниот заменик-министер Петко Дојков имаше п ...
БЕРЛИН ГО ОТВОРИ НОВИОТ АЕРОДРОМ ЧИЈА ИЗГРАДБА ДОЦНЕШЕ ДЕВЕТ ГОДИНИ И СЕ ПРЕТВОРИ ВО НАЦИОНАЛНА ШЕГА

БЕРЛИН ГО ОТВОРИ НОВИОТ АЕРОДРОМ ЧИЈА ИЗГРАДБА ДОЦНЕШЕ ДЕВЕТ ГОДИНИ И СЕ ПРЕТВОРИ ВО НАЦИОНАЛНА ШЕГА

Со задоцнување од девет години и со значително надминување на оригиналниот буџет, без многу помпа викендов се отвори новиот аеродром во Берлин, додека ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО БЕРЛИН ОТИ УЧЕСНИЦИТЕ НЕ ДРЖЕЛЕ ДИСТАНЦА МЕЃУ СЕБЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО БЕРЛИН ОТИ УЧЕСНИЦИТЕ НЕ ДРЖЕЛЕ ДИСТАНЦА МЕЃУ СЕБЕ

Берлинската полиција го растури денешниот протест против коронамерките во центарот на градот, бидејќи присутните не се придржувале до мерките воведени ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ВО БЕРЛИН ПРОТИВ НОСЕЊЕ МАСКИ ЗАШТО НЕ СЕ НОСЕЛЕ МАСКИ

ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ВО БЕРЛИН ПРОТИВ НОСЕЊЕ МАСКИ ЗАШТО НЕ СЕ НОСЕЛЕ МАСКИ

Илјадници луѓе протестираа во Берлин, сметајќи дека рестриктивните мерки воведени поради коронавирусот, како носење заштитна маска, ги прекршуваат нив ...
9 НОЕМВРИ Е ДЕН И НА СРЕЌАТА И НА НЕСРЕЌАТА ВО ГЕРМАНСКАТА ИСТОРИЈА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

9 НОЕМВРИ Е ДЕН И НА СРЕЌАТА И НА НЕСРЕЌАТА ВО ГЕРМАНСКАТА ИСТОРИЈА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди да не се зема демократијата здраво за готово, на церемонијата за одбележување на 30-годишнината од пад ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ