Таг: Берлин

1 2 3 7 10 / 65 НАПИСИ
КОЛА ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ И 8 ПОВРЕДЕНИ 

КОЛА ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ И 8 ПОВРЕДЕНИ 

Најмалку едно лице загина, а осум се повредени, од кои неколкумина потешко, откако автомобил влета во толпа луѓе на прометна улица во Берлин. Службите ...
БЕРЛИН ГИ ЗАБРАНИ ЗНАМИЊАТА НА РУСИЈА И УКРАИНА ЗА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

БЕРЛИН ГИ ЗАБРАНИ ЗНАМИЊАТА НА РУСИЈА И УКРАИНА ЗА ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

Берлинската полиција го забрани истакнувањето на руското и украинското знаме на настаните со кои ќе се одбележи годишнината од завршувањето на Втората ...
БЕРЛИНСКИТЕ НОЌНИ КЛУБОВИ ПРИВРЕМЕНО ЌЕ СТАНАТ ЦЕНТРИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

БЕРЛИНСКИТЕ НОЌНИ КЛУБОВИ ПРИВРЕМЕНО ЌЕ СТАНАТ ЦЕНТРИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

Неколку ноќни клуба од Берлин од понеделник ќе станат центри за вакцинирање против ковид-19, објави Комисијата за клубови, организација која ги обедин ...
РУСКИ ДИПЛОМАТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ПРЕД АМБАСАДАТА ВО БЕРЛИН, ИНЦИДЕНТОТ СЕ КРИЕЛ НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ

РУСКИ ДИПЛОМАТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ПРЕД АМБАСАДАТА ВО БЕРЛИН, ИНЦИДЕНТОТ СЕ КРИЕЛ НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ

Руски дипломат бил пронајден мртов пред руската амбасада во Берлин минатиот месец, објави „Дер Шпигел“. Неговото тело било откриено на плочникот на 19 ...
БЕРЛИН ПРВПАТ ИЗБРА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

БЕРЛИН ПРВПАТ ИЗБРА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА

Берлин ќе ја добие својата прва избрана градоначалничка откако Франциска Гифи и нејзините Социјалдемократи (СПД) ги победија Зелените на вчерашните из ...
БЕРЛИН ГИ ОТВОРА НОЌНИТЕ КЛУБОВИ САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ И ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19

БЕРЛИН ГИ ОТВОРА НОЌНИТЕ КЛУБОВИ САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ И ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19

Легендарните ноќни клубови во Берлин, кои се столб на ноќниот живот и економијата на градот, повторно можат да работат, но внатре ќе можат да влезат с ...
60 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД – ВО ЕДНА НОЌ БЕА ПОСТАВЕНИ 150 ТОНИ БОДЛИКАВА ЖИЦА

60 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД – ВО ЕДНА НОЌ БЕА ПОСТАВЕНИ 150 ТОНИ БОДЛИКАВА ЖИЦА

Германија денеска одбележува 60 години од изградбата на Берлинскиот ѕид, кој формално ја подели нацијата на два ривалски политички система и предизвик ...
БЕРЛИНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАБРАНИ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ

БЕРЛИНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАБРАНИ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ

Берлинските власти забранија три протеста закажани за денеска против мерките за спречување на ширење на коронавирусот по насилствата викендов, соопшти ...
СО ПРАВО СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ПОВРЕДЕНИ КОГА БАШ ЕУ НИ ГО НЕГИРА ИДЕНТИТЕТОТ, МУ РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР РОТ

СО ПРАВО СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ПОВРЕДЕНИ КОГА БАШ ЕУ НИ ГО НЕГИРА ИДЕНТИТЕТОТ, МУ РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР РОТ

Вицепремиерот Никола Димитров денес во Берлин на германскиот министер за Европа Михаел Рот му ја пренесе загриженоста од македонска страна дека секое ...
АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

Германската полиција објави дека нема повредени во денешниот инцидент во Берлин, кога автомобил удри во портата на објектот во кој е сместено седиштет ...
1 2 3 7 10 / 65 НАПИСИ