Таг: „Беше еднаш во Холивуд“

„ЏОКЕР“ ДОБИ 11 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР, „1917“ И „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“ ПО 10

„ЏОКЕР“ ДОБИ 11 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР, „1917“ И „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“ ПО 10

„Џокер“ ќе се бори за најмногу оскари оваа година, откако денеска доби 11 номинации, следен од воената драма „1917“ и „Беше еднаш во Холивуд“ со по де ...
ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ИМА ЈАСЕН ФАВОРИТ НА ОСКАРИТЕ

ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ИМА ЈАСЕН ФАВОРИТ НА ОСКАРИТЕ

Златните глобуси навестија дека нема да има јасен фаворит на претстојните Оскари, откако филмовите со најмногу номинации не освоија речиси ништо. Н ...
„БРАЧНА ПРИКАЗНА“ СО ШЕСТ НОМИНАЦИИ ГО ПРЕДВОДИ ПОХОДОТ НА „НЕТФЛИКС“ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

„БРАЧНА ПРИКАЗНА“ СО ШЕСТ НОМИНАЦИИ ГО ПРЕДВОДИ ПОХОДОТ НА „НЕТФЛИКС“ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

Со по четири номинации за најдобар филм и најдобра серија, односно со вкупно 34 номинации, стриминг гигантот „Нетфликс“ би можел да биде голем победни ...
ТАРАНТИНО СЕ ВРАТИ ВО КАН СО ЉУБОВНО ПИСМО КОН ХОЛИВУД

ТАРАНТИНО СЕ ВРАТИ ВО КАН СО ЉУБОВНО ПИСМО КОН ХОЛИВУД

Леонардо ДиКаприо вели дека со Бред Пит направиле „филмско поврзување“ со снимањето на филмот на Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“. Двете ...
4 / 4 НАПИСИ