Таг: Биљен Саљији

ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА САЉИЈИ СТАНА ЗАМЕНИК-ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА МЕПСО

ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА САЉИЈИ СТАНА ЗАМЕНИК-ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА МЕПСО

Поранешниот министер за правда Билен Саљији е избран за заменик-генерален директор и за член на Управниот одбор на МЕПСО, потврдија од компанијата за ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА БИЛЕН САЉИЈИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈАТА НА ОБВИНЕНИЕТО ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР

МИНИСТЕРОТ ЗА ПРАВДА БИЛЕН САЉИЈИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈАТА НА ОБВИНЕНИЕТО ЗА ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА АЛМИР

Министерот за правда Билен Саљији поднесе оставка поради преквалификацијата на обвинението од страна на Јавното обвинителство за смртта на малиот Алми ...
ОДЛОЖЕНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ НЕ ДОЈДЕ НИКОЈ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

ОДЛОЖЕНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ ОТИ НЕ ДОЈДЕ НИКОЈ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Амандманската расправа за предлог-законот за употреба на јазиците која денеска требаше да почне во собраниската Комисија за европски прашања е одложен ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЧЕКА ДА ГО ВИДИ ИЗВЕШТАЈОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ПА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВО ВРХОВЕН РАЧНО СЕ ДЕЛЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

ВАНГЕЛОВСКИ ЧЕКА ДА ГО ВИДИ ИЗВЕШТАЈОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ПА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ВО ВРХОВЕН РАЧНО СЕ ДЕЛЕЛЕ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ќе одговори на обвинувањата на министерот за правда Билен Саљији дека наместо случаен избор на судии в ...
ВАНГЕЛОВСКИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ ДЕКА ВРХОВЕН МЕСТЕЛ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

ВАНГЕЛОВСКИ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ОДГОВОРИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ ДЕКА ВРХОВЕН МЕСТЕЛ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски в понеделник ќе му одговори на министерот за правда Билен Саљији, кој денеска обвини дека во Врховниот ...
НЕМАЛО НИШТО СЛУЧАЈНО ВО ДЕЛЕЊЕТО СУДСКИ ПРЕДМЕТИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ

НЕМАЛО НИШТО СЛУЧАЈНО ВО ДЕЛЕЊЕТО СУДСКИ ПРЕДМЕТИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ

Судските предмети во Основниот суд Скопје 1 и во Врховниот суд се делеле рачно, а не преку Системот за автоматска распределба на судски предмети (АКМИ ...
НЕКА ПРОВЕРАТ, ПРЕД МЕНЕ РАЧНО ГИ МЕСТЕЛЕ СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ, ОДГОВОРИ ВАНГЕЛОВСКИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ

НЕКА ПРОВЕРАТ, ПРЕД МЕНЕ РАЧНО ГИ МЕСТЕЛЕ СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ, ОДГОВОРИ ВАНГЕЛОВСКИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА МИНИСТЕРОТ САЉИЈИ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски ќе дозволи експертски тим да влезе во Врховниот суд и да испита дали имало злоупотреби со АКМИС систем ...
ВАНГЕЛОВСКИ НЕ ДАВА УВИД ВО ЕЛЕКТРОНСКИОТ СИСТЕМ ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

ВАНГЕЛОВСКИ НЕ ДАВА УВИД ВО ЕЛЕКТРОНСКИОТ СИСТЕМ ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ

Министерот за правда Биљен Саљији кажа дека формирал посебен тим да изврши увид во системот за управување со судски предмети (АКМИС) за да се утврдат ...
8 / 8 НАПИСИ