Таг: Блерим Река

КУРТИ ГО ПРЕДЛОЖИ ЕКСКАНДИДАТОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ БЛЕРИМ РЕКА ЗА КОСОВСКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

КУРТИ ГО ПРЕДЛОЖИ ЕКСКАНДИДАТОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ БЛЕРИМ РЕКА ЗА КОСОВСКИ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Лидерот на косовското Движење за самоопределување Албин Курти, најави дека ќе го предложи универзитетскиот професор и поранешен македонски амбасадор Б ...
БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

БЛЕРИМ РЕКА ПОВИКА НА МАСОВНО ГЛАСАЊЕ В НЕДЕЛА

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој отпадна од трката во првиот круг, но освои речиси 80.000 гласови повика на масовно излегување на гласачите ...
ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

ПЕНДАРОВСКИ ОДИ ВО ВТОР КРУГ СО 4.500 ГЛАСОВИ ВОДСТВО ПРЕД СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА

Во вториот круг на претседателските избори на 5 мај одат кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Стево Пендаровски и Гордана Силјановска-Давкова. Пендаровски ...
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА Е 1%

РАЗЛИКАТА МЕЃУ ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА Е 1%

По преброени над 50% од гласовите од првиот круг на претседателските избори, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски е во тесно водство пред кандидатот н ...
ОФИЦИЈАЛНО ПОЧНУВА ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА КАМПАЊА

ОФИЦИЈАЛНО ПОЧНУВА ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА КАМПАЊА

Претседателската кампања официјално почнува денеска. Кандидатот на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата со митинг во Прилеп. Кандид ...
ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ ПРЕДВРЕМЕ ЈА ПОЧНАА КАМПАЊАТА, ПРЕДУПРЕДИ ДИК

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ ПРЕДВРЕМЕ ЈА ПОЧНАА КАМПАЊАТА, ПРЕДУПРЕДИ ДИК

Државната изборна комисија (ДИК) ги предупреди кандидатите за претседател на претстојните избори на 21 април доследно да се придржуваат до законските ...
ПРОФЕСОРОТ БЛЕРИМ РЕКА НЕЗАВИСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ, ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА

ПРОФЕСОРОТ БЛЕРИМ РЕКА НЕЗАВИСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ, ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ И БЕСА

Универзитетскиот професорот и поранешен амбасадор Блерим Река денеска објави дека ќе биде претседателски кандидат на претстојните претседателски избор ...
7 / 7 НАПИСИ