Таг: Бојко Борисов

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
КОЈ САКА НЕКА СИ СЕДИ ДОМА, НЕ Е ЗАБРАНЕТО, НИЕ НЕМА ДА ЗАТВОРАМЕ НИШТО, КАЖА БОРИСОВ ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО БУГАРИЈА

КОЈ САКА НЕКА СИ СЕДИ ДОМА, НЕ Е ЗАБРАНЕТО, НИЕ НЕМА ДА ЗАТВОРАМЕ НИШТО, КАЖА БОРИСОВ ПО ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО БУГАРИЈА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вели дека нема намера повторно да ја затвора земјата, иако расте бројот на заразени со коронавирус. Одговарајќи на но ...
БОРИСОВ ГО ОБВИНИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ РАДЕВ ДЕКА ГО СНИМАЛ СО ДРОН ОТКАКО СЕ ПОЈАВИЈА ФОТОГРАФИИ ОД НЕГОВАТА СПАЛНА СОБА

БОРИСОВ ГО ОБВИНИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ РАДЕВ ДЕКА ГО СНИМАЛ СО ДРОН ОТКАКО СЕ ПОЈАВИЈА ФОТОГРАФИИ ОД НЕГОВАТА СПАЛНА СОБА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ги обвини своите политички противници дека го напаѓаат со компромитирачки материјали со цел да го спречат да спроведе ...
БУГАРИЈА ЈА ПРОДОЛЖИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ДО 1 ЈУЛИ

БУГАРИЈА ЈА ПРОДОЛЖИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ ДО 1 ЈУЛИ

Бугарија ќе ја продолжи вонредната состојба до крајот на јуни поради порастот на бројот на нови случаи на коронавирус, објави премиерот Бојко Борисов. ...
СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

СТРУШКА ОЛИМПИЈАДА

1 Баш ми е гајле дека некојси Оливер Спасовски, како човек, е разочаран од масовниот верски собир во Струга во време на вонредна состојба поради панде ...
КАЈ НАС ШТО СÈ НЕ СЛУШАМЕ ЗА ТУРЦИЈА ПРЕД ИЗБОРИ, КАЖА БОРИСОВ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ

КАЈ НАС ШТО СÈ НЕ СЛУШАМЕ ЗА ТУРЦИЈА ПРЕД ИЗБОРИ, КАЖА БОРИСОВ ЗА ИЗЈАВИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вели дека изјавите на македонските политичари во врска со Бугарија се очекувани пред избори, правејќи споредба со Буг ...
БОЈКО БОРИСОВ ЌЕ ПОБАРА ДА СЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

БОЈКО БОРИСОВ ЌЕ ПОБАРА ДА СЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО БУГАРИЈА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ќе побара од парламентот да прогласи вонредна состојба во државата, со цел да се спречи натамошното ширење на коронав ...
ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

ИСТРЕСЕНИ ГАЌИ

1 Во прв момент, целата оваа приказна изгледа многу забавно. Речиси е неверојатно како се испреплетуваат судбините на Специјалната јавна обвинителка К ...
ЈАС БЕВ СТИПЕНДИСТ НА ИТАЛИЈАНСКАТА ВЛАДА, ВЛАТКО Е ЖЕНЕТ ЗА АМЕРИКАНКА, ГО УБЕДУВАШЕ МИЦКОСКИ БОРИСОВ ДЕКА Е ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

ЈАС БЕВ СТИПЕНДИСТ НА ИТАЛИЈАНСКАТА ВЛАДА, ВЛАТКО Е ЖЕНЕТ ЗА АМЕРИКАНКА, ГО УБЕДУВАШЕ МИЦКОСКИ БОРИСОВ ДЕКА Е ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

На Конгресот на Европската народната партија во Загреб, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов, кој го ...
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

Претседателот на Франција Емануел Макрон му се јавил на бугарскиот премиер Бојко Борисов за да му каже дека не бил правилно пренесен во интервју на кр ...
НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ПОВЕЌЕ ГИ САКАМ ЛЕГАЛНИТЕ АФРИКАНЦИ ОД НЕЛЕГАЛНИТЕ БУГАРИ, МАКРОН МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРИСОВ ЗА НЕДОРАЗБИРАЊЕ

Претседателот на Франција Емануел Макрон му се јавил на бугарскиот премиер Бојко Борисов за да му каже дека не бил правилно пренесен во интервју н ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ