Таг: болни

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
НАЈГОЛЕМИОТ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ СО КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД 25 ДО 50 ГОДИНИ, А АМБУЛАНТСКИ СЕ ЛЕКУВААТ И 16-ГОДИШНИЦИ

НАЈГОЛЕМИОТ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ СО КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД 25 ДО 50 ГОДИНИ, А АМБУЛАНТСКИ СЕ ЛЕКУВААТ И 16-ГОДИШНИЦИ

Во Ковид-центарот во Битола веќе нема пациенти кои се со полесна, туку сите се со многу тешка клиничка слика, на кислородна поддршка, со тешки воспали ...
СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство ги уверува граѓаните дека не треба да се грижат дека ќе останат без здравствена заштита и третман, иако, според последното ...
В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

Осумдесет и три ковид болни лица се примени во Скопје во изминатите 24 часа, а од денес е отворен и Ковид-центарот на Клиниката за пластична хирургија ...
ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

Од денес е отворен Ковид-центар на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (Т ...
ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

Деветнаесет лица починаа, а 541 нов случај на ковид-19 е регистриран во изминатите 24 часа од 2.789 тестирања. Новите случаи според градови се во : ...
БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

Поради зголемен број пациенти со ковид-19 на кои им треба хоспитализација, повторно се отворени ковид-центрите на Клиниките за нефрологија, за гастрое ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА СТАСАМЕ НА РЕД ДА СЕ ПРЕГЛЕДАМЕ, КОВИД АМБУЛАНТИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАТРУПАНИ СО ПАЦИЕНТИ

НЕ МОЖЕМЕ ДА СТАСАМЕ НА РЕД ДА СЕ ПРЕГЛЕДАМЕ, КОВИД АМБУЛАНТИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАТРУПАНИ СО ПАЦИЕНТИ

Ковид амбулантите во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје се преполни со пациенти кои последниве неколку дена чекаат со часови да бид ...
СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

Од направени 1.733 тестирања во изминативе 24 часа регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19. Починати се 7 лица, а оздравени 365. Починати се 2 пац ...
УШТЕ 325 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 7 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА БИЛЕ БОЛНИ 92.518 ЛУЃЕ

УШТЕ 325 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 7 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА БИЛЕ БОЛНИ 92.518 ЛУЃЕ

Уште 325 случаи на ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од 2.589 тестирања, а починаа 7 болни. Од починатите, 2 пациенти се од Скопје (89 и ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

За три проценти е намален бројот на нови случаи позитивни на ковид-19 во споредба со минатата недела, но за истиот период зголемена е смртноста за 6,8 ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ