Таг: болни

1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ
НОВИ 373 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАТИ 14 ЛИЦА ОД КОИ 6 СЕ ОД ИЗМИНАТИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ

НОВИ 373 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАТИ 14 ЛИЦА ОД КОИ 6 СЕ ОД ИЗМИНАТИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Нови 373 нови случаи на ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа од направени 5.489 тестирања. Новите случаи се во Скопје – 196, Битола – 36, Охрид ...
98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 отсто од лицата со ковид-19 кои биле хоспитализирани не се вакцинирани, покажува анализата на Министерството за здравство за периодот од 6 август д ...
ВО СТРУШКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ИМА ПЕТ БОЛНИ ОД КОВИД-19, СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА ВО РЕГИОНОТ

ВО СТРУШКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА ИМА ПЕТ БОЛНИ ОД КОВИД-19, СТАБИЛНА Е СОСТОЈБАТА ВО РЕГИОНОТ

Состојбата со коронавирусот во Струга и околината е стабилна. Само 5 заболени на возраст од 66 до 84 години се хоспитализирани во струшката модуларна ...
ВКУПНО 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 442 ПОЗИТИВНИ ОД 2.939 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 442 ПОЗИТИВНИ ОД 2.939 ТЕСТОВИ

Вкупно 10 починати од ковид-19 и 442 нови случаи од 2.939 тестирања се регисгрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во ...
ВО ТЕТОВО НЕМА КОВИД БОЛНИ НА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ

ВО ТЕТОВО НЕМА КОВИД БОЛНИ НА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ

Ако во првите 20 денови од ноември минатата година Тетово броеше 1632 заболени  и 53 починати лица од ковид-19, една година подоцна состојбата е драст ...
18 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ, НОВИ 389 СЛУЧАИ

18 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ, НОВИ 389 СЛУЧАИ

Денес се регистрирани 389 нови случаи на ковид-19, а починаа 18 лица од кои најмладиот е 35-годишен пациент. Седум од починати лица се од Скопје (92г, ...
УШТЕ 16 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, НОВИ 444 БОЛНИ ОД 2.938 ТЕСТОВИ

УШТЕ 16 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, НОВИ 444 БОЛНИ ОД 2.938 ТЕСТОВИ

Уште 16 лица починаа од ковид-19, од кои 11 се во изминативе 24 часа, а 5 минатата недела. Како што соопштуваат од Министерството за здравство во ...
33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД НЕГОТИНО МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 469 БОЛНИ

33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД НЕГОТИНО МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 469 БОЛНИ

Нови 469 нови случаи на ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа од 3.296 тестови. Починати се 13 лица меѓу кои и 33-годишно лице од Неготино. Н ...
13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 495 БОЛНИ ОД 4.145 ТЕСТОВИ

13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 495 БОЛНИ ОД 4.145 ТЕСТОВИ

Тринаесет лица починаа од компликации на ковид-19 во изминатите 24 часа, а  регистрирани се 495 нови случаи од 4.145 тестирања. Новите случаи се од Ск ...
ПОСЕБНИ ОДБОРИ СО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА ЛИЦАТА ПОЗИТИВНИ И ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОВИД-19

ПОСЕБНИ ОДБОРИ СО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ГО СПРОВЕДУВААТ ГЛАСАЊЕТО НА ЛИЦАТА ПОЗИТИВНИ И ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОВИД-19

Вкупно 10. 653 гласачи денес може да гласаат, на ден пред седмите Локални избори во земјава. Денеска гласаат болните, немоќните и лицата со ковид-19 и ...
1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ