Таг: болни

1 2 3 4 5 6 8 40 / 77 НАПИСИ
ЌЕ ИМА ЛОКАЛНИ КОВИД МЕРКИ ЗА ТЕТОВО ОТИ БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИЈА

ЌЕ ИМА ЛОКАЛНИ КОВИД МЕРКИ ЗА ТЕТОВО ОТИ БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИЈА

Здравствените власти утре ќе разговараат за воведување дополнителни локални мерки во Тетово, по големиот наплив на пациенти со ковид-19 во Тетовската ...
ТРОЈЦА НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.342 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

ТРОЈЦА НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.342 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Тројца нови болни од ковид-19 од 1.342 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, а нема починати, соопшти Мнистерството за здравство. Новите тр ...
ДЕТЕТО Е БОЛНО, ДВАПАТИ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА, А НЕ ГО ПРИМААТ В БОЛНИЦА, ВЕЛИ СЕМЕЈСТВО КОЕ ГЛАДУВА ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО

ДЕТЕТО Е БОЛНО, ДВАПАТИ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА, А НЕ ГО ПРИМААТ В БОЛНИЦА, ВЕЛИ СЕМЕЈСТВО КОЕ ГЛАДУВА ОД СТРУШКО МИСЛЕШЕВО

Велигденската празнична трпеза во домот на петчленото семејството Рајчиноски во струшко Мислешево и овојпат е скромна. Илче едвај ги издржува трите де ...
37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 се регистрирани  37 починати лица, а има уште 365 болни од 2.820 тестирања. Од починатите 37 пациенти ...
УШТЕ 37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 48 ДО 91 ГОДИНА И 86 БОЛНИ ОД 808 ТЕСТОВИ

УШТЕ 37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 48 ДО 91 ГОДИНА И 86 БОЛНИ ОД 808 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа пријавени се вкупно 37 починати од ковид-19, а регистрирани се 86 болни од 808 тестирања, соопшти Министерството за здравство. П ...
УШТЕ 27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 51 ДО 91 ГОДИНА, И 314 БОЛНИ ОД 2.362 ТЕСТОВИ

УШТЕ 27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 51 ДО 91 ГОДИНА, И 314 БОЛНИ ОД 2.362 ТЕСТОВИ

Уште 27 лица починаа од компликации на ковид-19, а регистрирани се 314 нови случаи од 2.362 тестирања. Новите случаи по градови се во Скопје –143, Кум ...
НАЈГОЛЕМИОТ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ СО КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД 25 ДО 50 ГОДИНИ, А АМБУЛАНТСКИ СЕ ЛЕКУВААТ И 16-ГОДИШНИЦИ

НАЈГОЛЕМИОТ БРОЈ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ СО КОВИД-19 ВО БИТОЛА СЕ ОД 25 ДО 50 ГОДИНИ, А АМБУЛАНТСКИ СЕ ЛЕКУВААТ И 16-ГОДИШНИЦИ

Во Ковид-центарот во Битола веќе нема пациенти кои се со полесна, туку сите се со многу тешка клиничка слика, на кислородна поддршка, со тешки воспали ...
СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство ги уверува граѓаните дека не треба да се грижат дека ќе останат без здравствена заштита и третман, иако, според последното ...
В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

Осумдесет и три ковид болни лица се примени во Скопје во изминатите 24 часа, а од денес е отворен и Ковид-центарот на Клиниката за пластична хирургија ...
ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

ОТВОРЕН КОВИД-ЦЕНТАР НА ТРАУМАТОЛОГИЈА, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ ПРИМЕНИ 67 НОВИ БОЛНИ

Од денес е отворен Ковид-центар на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (Т ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 77 НАПИСИ