Таг: болни

1 3 4 5 6 7 8 50 / 77 НАПИСИ
ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

ПОЧИНАА УШТЕ 19 ЛИЦА, НОВ 541 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 1.015 ПАЦИЕНТИ

Деветнаесет лица починаа, а 541 нов случај на ковид-19 е регистриран во изминатите 24 часа од 2.789 тестирања. Новите случаи според градови се во : ...
БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

Поради зголемен број пациенти со ковид-19 на кои им треба хоспитализација, повторно се отворени ковид-центрите на Клиниките за нефрологија, за гастрое ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА СТАСАМЕ НА РЕД ДА СЕ ПРЕГЛЕДАМЕ, КОВИД АМБУЛАНТИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАТРУПАНИ СО ПАЦИЕНТИ

НЕ МОЖЕМЕ ДА СТАСАМЕ НА РЕД ДА СЕ ПРЕГЛЕДАМЕ, КОВИД АМБУЛАНТИТЕ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАТРУПАНИ СО ПАЦИЕНТИ

Ковид амбулантите во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје се преполни со пациенти кои последниве неколку дена чекаат со часови да бид ...
СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

Од направени 1.733 тестирања во изминативе 24 часа регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19. Починати се 7 лица, а оздравени 365. Починати се 2 пац ...
УШТЕ 325 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 7 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА БИЛЕ БОЛНИ 92.518 ЛУЃЕ

УШТЕ 325 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 7 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА БИЛЕ БОЛНИ 92.518 ЛУЃЕ

Уште 325 случаи на ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од 2.589 тестирања, а починаа 7 болни. Од починатите, 2 пациенти се од Скопје (89 и ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

За три проценти е намален бројот на нови случаи позитивни на ковид-19 во споредба со минатата недела, но за истиот период зголемена е смртноста за 6,8 ...
ОД 21 ЈАНУАРИ КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, ЌЕ РАЗМИСЛИМЕ ДАЛИ ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ И ДО 23, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОД 21 ЈАНУАРИ КАФУЛИЊАТА ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ, ЌЕ РАЗМИСЛИМЕ ДАЛИ ЌЕ ДОЗВОЛИМЕ И ДО 23, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Од 21 јануари кафулињата и рестораните повторно ќе работат до 21 часот. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека епидемиолошката слика во земја ...
15 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 536 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.662 ТЕСТОВИ

15 ПОЧИНАТИ, УШТЕ 536 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 1.662 ТЕСТОВИ

Уште 15 лица починаа од компликации на ковид-19, а 536 се новозаболени од 1.662 тестирања. Новите случаи по градови се Скопје-213, Куманово-18, Дебар- ...
20 БОЛНИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, УШТЕ 815 ПОЗИТИВНИ ОД 2.664 ТЕСТОВИ

20 БОЛНИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, УШТЕ 815 ПОЗИТИВНИ ОД 2.664 ТЕСТОВИ

Дваесет пациенти починаа од ковид-19 изминативе 24 часа, а регистрирани се 815 нови случаи од 2.664 тестирања. Новите случаи по градови се од Скопје-3 ...
УШТЕ 28 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.093 ПОЗИТИВНИ ОД 3.084 ТЕСТОВИ

УШТЕ 28 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.093 ПОЗИТИВНИ ОД 3.084 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се направени 3.084 тестирања, а регистрирани се 1.093 нови случаи на ковид-19, а починаа 28 лица, соопшти Министерството за здра ...
1 3 4 5 6 7 8 50 / 77 НАПИСИ