Таг: болница 8 септември

ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 30-ТИНА ПАЦИЕНТИ, ПОСТЕПЕНО ЌЕ СЕ ВРАЌА НОРМАЛНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 30-ТИНА ПАЦИЕНТИ, ПОСТЕПЕНО ЌЕ СЕ ВРАЌА НОРМАЛНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ ПРЕКУ „МОЈ ТЕРМИН“, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека постепено ќе се враќа нормалното функционирање во болницата „8 Септември“, бидејќи во болницата има ...
ГОРДИ СМЕ ШТО ГО ИСПРАТИВМЕ НА НОЗЕ ИЗЛЕКУВАНИОТ 20-ГОДИШНИК СО КОВИД-19 ЕНЦЕФАЛИТИС, ВЕЛИ НЕВРОЛОГОТ ЗДРАВКОВ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“

ГОРДИ СМЕ ШТО ГО ИСПРАТИВМЕ НА НОЗЕ ИЗЛЕКУВАНИОТ 20-ГОДИШНИК СО КОВИД-19 ЕНЦЕФАЛИТИС, ВЕЛИ НЕВРОЛОГОТ ЗДРАВКОВ ОД „8 СЕПТЕМВРИ“

По двонеделно лекување, од болницата „8 Септември“ е испишан 20-годишен пациент, дијагностициран со КОВИД-19 енцефалитис, односно воспаление на мозоко ...
1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

1.500 НА ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ ЗА ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, СЕ ОПЕРИРААТ САМО КОВИД ПОЗИТИВНИ

Одделението за ортопедија и трауматологија во болницата „8 Септември“ во Скопје од почетокот на епидемијата на КОВИД-19  беше пренаменето за прием на ...
22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

Нови 22 случаи со КОВИД-19 се регистрирани изминатото деноноќие од направени 462 тестови, соопштија од Министерството за здравство. Од нив 9 пациенти ...
ДОДЕКА НЕ СЕ ОТВОРИ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА РЕДОВНА РАБОТА, ПАЦИЕНТИТЕ СЕ ПРЕПРАЌААТ ОД БОЛНИЦА ВО БОЛНИЦА, ИЛИ ПЛАЌААТ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА ЗА ОПЕРАЦИИ НА ПРИВАТНО

ДОДЕКА НЕ СЕ ОТВОРИ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА РЕДОВНА РАБОТА, ПАЦИЕНТИТЕ СЕ ПРЕПРАЌААТ ОД БОЛНИЦА ВО БОЛНИЦА, ИЛИ ПЛАЌААТ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА ЗА ОПЕРАЦИИ НА ПРИВАТНО

Болницата во Штип испраќа пациент со скршеница во Скопје. Тој доаѓа во Ургентниот центар на Универзитетските клиники, но бидејќи имал благо покачена т ...
50.000 МАСКИ ОД ЗБРАТИМЕНИОТ ГРАД НАНЧАНГ ПОДЕЛЕНИ НА БОЛНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ

50.000 МАСКИ ОД ЗБРАТИМЕНИОТ ГРАД НАНЧАНГ ПОДЕЛЕНИ НА БОЛНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ

Град Скопје подели 50.000 маски на болниците и клиниките во Скопје, кои ги доби како донација од збратимениот кинески град Нанчанг. Градоначалникот Пе ...
НАПАДНАТА ДОКТОРКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

НАПАДНАТА ДОКТОРКА ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Дел од медицинскиот персонал во скопската болница „8 Септември“ утринава се собра пред канцеларијата на директорот Христијан Костов, барајќи поголема ...
ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

ДЕВОЈКАТА КОЈА СКОКНА ВО ВАРДАР ЈА ИЗВАДИЛ ТАТКО Ѝ, ЗАДРЖАНА Е ВО БОЛНИЦА

Жената која попладнево скокна во Вардар била извадена од реката од нејзиниот татко и потоа била однесена во Градската општа болницата „8 Септември“, к ...
8 / 8 НАПИСИ