Таг: болница

1 2 3 33 10 / 328 НАПИСИ
ОХРИЃАНИ И СТРУЖАНИ ОДАТ НА ЛЕКАР ВО ВЕВЧАНИ ОТИ БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА СЕ ВО ДОЛГОВИ И РАБОТАТ ОТЕЖНАТО

ОХРИЃАНИ И СТРУЖАНИ ОДАТ НА ЛЕКАР ВО ВЕВЧАНИ ОТИ БОЛНИЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА СЕ ВО ДОЛГОВИ И РАБОТАТ ОТЕЖНАТО

Зголемен е бројот на пациенти од Охрид и Струга во Здравствениот дом во Вевчани, откако двете здравствени установи во овие градови поради големите дол ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА И УШТЕ ДВАЈЦА ДОКТОРИ КОИ НА РОДИЛКА ОД ДЕБАР Ѝ ИЗВАДИЈА МАТКА, ЈАЈНИК И БУБРЕГ ПРИ ПОРОДУВАЊЕТО

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА И УШТЕ ДВАЈЦА ДОКТОРИ КОИ НА РОДИЛКА ОД ДЕБАР Ѝ ИЗВАДИЈА МАТКА, ЈАЈНИК И БУБРЕГ ПРИ ПОРОДУВАЊЕТО

Поднесено е обвинение против поранешниот директор на Струшката болница д-р Мухамед Асани и уште двајца доктори кои на родилка од Дебар при породувањет ...
В БОЛНИЦА СЕ 55 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

В БОЛНИЦА СЕ 55 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Продолжува да се намалува бројот на тестирани за ковид-19, на заболени, хоспитализирани и починати. Според извештајот на Институтот за јавно здравје ( ...
КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ОД ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ГРЕЕ НА ГАС, ГАСИФИКАЦИЈАТА ЧИНЕШЕ 300 ИЛЈАДИ ЕВРА ШТО ГИ ОБЕЗБЕДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ОД ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ГРЕЕ НА ГАС, ГАСИФИКАЦИЈАТА ЧИНЕШЕ 300 ИЛЈАДИ ЕВРА ШТО ГИ ОБЕЗБЕДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Општата болница во Куманово од денеска ќе се грее не гас, откако е инсталиран нов систем за греење за кој Министерството за здравство обезбеди 300 илј ...
ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА ИМА ДОЛГ ОД 4 МИЛИОНИ ЕВРА, БЛОКИРАНА СМЕТКА И ИЗВРШНИ СУДСКИ РЕШЕНИЈА, ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ БАРА ДРЖАВАТА ДА ПОМОГНЕ

ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА ИМА ДОЛГ ОД 4 МИЛИОНИ ЕВРА, БЛОКИРАНА СМЕТКА И ИЗВРШНИ СУДСКИ РЕШЕНИЈА, ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ БАРА ДРЖАВАТА ДА ПОМОГНЕ

Општата болница во Охрид има долг од 4 милиони евра, дел наследен, а дел направен во изминативе две години како последица на ковид пандемијата. Болниц ...
НАСИЛНИК ГИ ИСЕКОЛ ЦЕВКИТЕ ЗА ГАС ДО ОПЕРАЦИОНАТА САЛА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА ЗА НЕФРОЛОГИЈА И СИ ЗАМИНАЛ

НАСИЛНИК ГИ ИСЕКОЛ ЦЕВКИТЕ ЗА ГАС ДО ОПЕРАЦИОНАТА САЛА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА ЗА НЕФРОЛОГИЈА И СИ ЗАМИНАЛ

Исечени се бакарните цевки кои произведувале медицински гас до операционата сала во Специјализирана болница за нефрологија во Струга, соопшти МВР отка ...
В БОЛНИЦА СЕ 165 БОЛНИ ОД КОВИД, ЗА 23 ОТСТО ПОМАЛКУ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, ПЕТМИНА СЕ НА МЕХАНИЧКА ВЕНТИЛАЦИЈА

В БОЛНИЦА СЕ 165 БОЛНИ ОД КОВИД, ЗА 23 ОТСТО ПОМАЛКУ ОД МИНАТАТА НЕДЕЛА, ПЕТМИНА СЕ НА МЕХАНИЧКА ВЕНТИЛАЦИЈА

Моментално, низ болниците во земјава од ковид-19 се хоспитализирани 165 болни, вели најновиот извшетај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), што е гол ...
ФОКУС НА БРОЈОТ БОЛНИ ОД КОВИД ВО БОЛНИЦА, МЕСТО НА БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ, ПРЕДЛАГА НОВАТА МЕТОДОЛОГИЈА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ФОКУС НА БРОЈОТ БОЛНИ ОД КОВИД ВО БОЛНИЦА, МЕСТО НА БРОЈОТ НОВОЗАБОЛЕНИ, ПРЕДЛАГА НОВАТА МЕТОДОЛОГИЈА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести предлага воведување на нова методологија за проценка и следење на епидемиолошкиот ризик од ковид-19 откако е забележано ...
РУСИЈА БОМБАРДИРАШЕ 14 БОЛНИЦИ ВО УКРАИНА, ВО НАПАДИТЕ ДОСЕГА ЗАГИНАЛЕ НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ ЛУЃЕ, ВЕЛИ СЗО

РУСИЈА БОМБАРДИРАШЕ 14 БОЛНИЦИ ВО УКРАИНА, ВО НАПАДИТЕ ДОСЕГА ЗАГИНАЛЕ НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ ЛУЃЕ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација (СЗО) потврди дека имало најмалку 14 напади на украинските болници од почетокот на руската инвазија. СЗО додава ...
ФИЗИКАЛНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВЕЌЕ НЕ Е КОВИД-ЦЕНТАР ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОТИ Е НАМАЛЕН БРОЈОТ НА БОЛНИ

ФИЗИКАЛНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВЕЌЕ НЕ Е КОВИД-ЦЕНТАР ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОТИ Е НАМАЛЕН БРОЈОТ НА БОЛНИ

Физикалното одделение во Велешката болница веќе нема да биде Ковид-центар оти е намален бројот на болни. Како Ковид-центар ова одделение почна да рабо ...
1 2 3 33 10 / 328 НАПИСИ