Таг: бомбашки напади

1 212 / 12 НАПИСИ
КУРДСКИ МИЛИТАНТИ СО КАМИОН БОМБА УБИЈА 11 ТУРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ, 78 СЕ ПОВРЕДЕНИ

КУРДСКИ МИЛИТАНТИ СО КАМИОН БОМБА УБИЈА 11 ТУРСКИ ПОЛИЦАЈЦИ, 78 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Курдски милитанти нападнаа полициска станица во југоисточна Турција со камион полн со експлозиви, убивајќи најмалку 11 полицајци, а има и 78 повредени ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

Користејќи запаливи бомби и импровизирани експлозивни направи, напаѓачи удрија по неколку популарни туристички одморалишта и плажи во Тајланд во еден ...
1 212 / 12 НАПИСИ