Таг: бомби

1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ
ЧАТАЛОТ ГО БОИ КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ

ЧАТАЛОТ ГО БОИ КАБИНЕТОТ НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ

Со чаталот демонстрантите и вечерва го бојат Собранието. На удар е делот од зградата каде што е сместен кабинетот на претседателот на Собранието, Трај ...
ЕЧАТ БОМБИ ПРЕД СОБРАНИЕ

ЕЧАТ БОМБИ ПРЕД СОБРАНИЕ

  Пред Собранието на Република Македонија ечат бомби на опозицијата за изборните нерегуларности. Демонстрантите слушаат за гласањата и за чове ...
ШАРЕНИТЕ ГО ИСВИРКАА ГРУЕВСКИ КАЈ „МЕРИОТ“, СТИГНАА ПРЕД ВЛАДА

ШАРЕНИТЕ ГО ИСВИРКАА ГРУЕВСКИ КАЈ „МЕРИОТ“, СТИГНАА ПРЕД ВЛАДА

Демонстрантите стигнаа пред Влада. Се пуштаат снимки од бомбите на опозицијата и се чекаат говорите на организаторите. Шарената револуц ...
ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО АКТИВИРАН, СОБРАНИЕТО ПАК ОБОЕНО

ЧАТАЛОТ СО ТЕГНАЛО АКТИВИРАН, СОБРАНИЕТО ПАК ОБОЕНО

Единицата за боење одвај дочека знак за старт, го бои Собранието. Вечерва повторно е активиран изумот чатал со тегнало. Главниот бојаџија прави спекта ...
БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

БОМБИ ПОД ПРОЗОРОТ НА ГРУЕВСКИ И БОЈА ВРЗ НЕГОВИОТ ПОРТРЕТ

Повторно обоено лицето на поранешниот премиер Никола Груевски. Антивладините демонстранти пред зградата во која живее тој, на улица Бихаќска, односно ...
КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

КРВ НА ЛИЦАТА НА ГРУЕВСКИ И НА ЈАНКУЛОСКА ПРЕД ВЛАДА

Пред Влада демонстрантите вечерва поставија големи портрети од поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордан ...
ЧОКОЛАДИ ЗА ЛУДАЦИ – ЗБОРОВИТЕ НА КОИ „БОМБИТЕ“ ИМ ГО СМЕНИЈА ЗНАЧЕЊЕТО

ЧОКОЛАДИ ЗА ЛУДАЦИ – ЗБОРОВИТЕ НА КОИ „БОМБИТЕ“ ИМ ГО СМЕНИЈА ЗНАЧЕЊЕТО

Изразите, епитетите, досетките, пцостите, навредите, зборувањето во шифри и сугестиите за брутално насилство што јавноста ги слушна од главните актери ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО СТУМИЦА СЕ ПРЕСЛУШУВАА РАЗГОВИ ОД БОМБИТЕ

НА ПРОТЕСТОТ ВО СТУМИЦА СЕ ПРЕСЛУШУВАА РАЗГОВИ ОД БОМБИТЕ

Струмичани со пуштање разговори од бомбите на опозицијата и вечерва протестираа по улиците во централното градско подрачје. Бараа оставка од Претседат ...
ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

Собранието се распушти на 6 април без да ги исполни петте клучни реформи, на кои се обврзаа политичките партии со договорот од Пржино – две анкетни ко ...
ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ  БОМБИ

ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ БОМБИ

Скопје, 17 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Венециската комисија смета дека Законот за заштита на приватноста, познат како Закон за бомбите, има легитим ...
1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ