Таг: Борис Дамовски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОРЕЕ КРСТО ДОЈ, ВРАТАВА НЕ ТИ СЕ ОТВОРА, БОРИС ДАМОВСКИ ГО ВИКАШЕ МУКОСКИ ДА ЈА ОТВОРИ ЗАКЛУЧЕНАТА ВРАТА ВО СУДОТ

ОРЕЕ КРСТО ДОЈ, ВРАТАВА НЕ ТИ СЕ ОТВОРА, БОРИС ДАМОВСКИ ГО ВИКАШЕ МУКОСКИ ДА ЈА ОТВОРИ ЗАКЛУЧЕНАТА ВРАТА ВО СУДОТ

Судскиот процес за организираниот напад во Собранието на 27 април лани, по доцнење од 35 минути пак се одложи за уште 15-тина минути, затоа што на едн ...
ТИЕ НА СИЛА ШТО СЕДАТ ВНАТРЕ МОЖЕ НА СИЛА И ДА ИЗЛЕЗАТ, СЕ СЛУШААТ ГОВОРИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ БЕТМЕН И ДАМОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ТИЕ НА СИЛА ШТО СЕДАТ ВНАТРЕ МОЖЕ НА СИЛА И ДА ИЗЛЕЗАТ, СЕ СЛУШААТ ГОВОРИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ БЕТМЕН И ДАМОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

„Ова е окупација, мора да го ослободиме Собранието. Викајте што повеќе луѓе, роднини, деца, се решава судбината на Македoнија. Ова ќе биде долга ноќ!“ ...
„ВИЕ ГОСПОДИНЕ ДАМОВСКИ СТЕ ОБВИНЕТ ЗА СЕРИОЗНО КРИВИЧНО ДЕЛО И НЕ ЗНАМ ЗОШТО СЕ СМЕЕТЕ НОНШАЛАНТНО И ИРОНИЧНО“, МУ РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА ОБВИНЕТИОТ И ГО СЕДНА ПРЕД СЕБЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

„ВИЕ ГОСПОДИНЕ ДАМОВСКИ СТЕ ОБВИНЕТ ЗА СЕРИОЗНО КРИВИЧНО ДЕЛО И НЕ ЗНАМ ЗОШТО СЕ СМЕЕТЕ НОНШАЛАНТНО И ИРОНИЧНО“, МУ РЕЧЕ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА ОБВИНЕТИОТ И ГО СЕДНА ПРЕД СЕБЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

По повеќе опомени и замолници да престане да зборува, да се смее и гестикулира на секое судско рочиште за организираниот напад на Собранието на 27 апр ...
ДАМОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И БЕТМЕН САМО ДРЖЕЛЕ ГОВОР НА 27 АПРИЛ, А НЕ ГО НАПАДНАЛЕ СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ АДВОКАТИТЕ НА СУДЕЊЕТО

ДАМОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И БЕТМЕН САМО ДРЖЕЛЕ ГОВОР НА 27 АПРИЛ, А НЕ ГО НАПАДНАЛЕ СОБРАНИЕТО, ВЕЛАТ АДВОКАТИТЕ НА СУДЕЊЕТО

Мојот штитеник припаѓа на уметничката, а не на криминогената фела и наводите на обвинението не кореспондираат со реалната состојба на 27 април, рече в ...
30 ДЕНА ПРИТВОР И ЗА БОРИС ДАМОВСКИ И ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ

30 ДЕНА ПРИТВОР И ЗА БОРИС ДАМОВСКИ И ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 ги уважи жалбите на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и им одреди ме ...
БЕТМЕН ВО ШУТКА, А БОРИС ДАМОВСКИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

БЕТМЕН ВО ШУТКА, А БОРИС ДАМОВСКИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Судот му одреди 30 дена притвор на Богдан Илиевски Бетмен, а на другиот водач на „За заедничка Македонија“ Борис Дамовски му одреди куќен притвор, соо ...
ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ И ВРАТАРИТЕ ОД СОБРАНИЕТО УШТЕ СЕ НА СЛОБОДА

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА 27 АПРИЛ И ВРАТАРИТЕ ОД СОБРАНИЕТО УШТЕ СЕ НА СЛОБОДА

Половина година помина од крвавиот напад што се случи на 27 април во македонското собрание, кога пратеници и новинари беа тепани од насилници поддржан ...
ЈАДЕЊЕ БУРЕК

ЈАДЕЊЕ БУРЕК

1 Кога ќе се врати ВМРО-ДПМНЕ на власт, ќе го врати Марко Зврлевски за јавен обвинител. Затоа што е најдобар. И затоа што ќе побара да им се вратат па ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

Богдан Илиевски - Бетмен, еден од водачите на протестот на „За заедничка Македонија“ што го предводеше упадот на учесниците во протестот и насилниците ...
КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

КУЛТУРЊАЦИТЕ КАКО ПЛАТЕНА ВОЈСКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Јавни личности од културата, истакнати уметници од сите области се во првите редови на граѓанските иницијативи што во име на „одбрана на Македонија“ с ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ