Таг: Борис Џонсон

1 6 7 874 / 74 НАПИСИ
ЗАЕВ И ЦИПРАС ПОКАЖАА ЛИДЕРСТВО И ПОЛИТИЧКА ХРАБРОСТ, ВЕЛИ БОРИС ЏОНСОН, ЗА КОГО ДОГОВОРОТ Е ФАНТАСТИЧНА ВЕСТ

ЗАЕВ И ЦИПРАС ПОКАЖАА ЛИДЕРСТВО И ПОЛИТИЧКА ХРАБРОСТ, ВЕЛИ БОРИС ЏОНСОН, ЗА КОГО ДОГОВОРОТ Е ФАНТАСТИЧНА ВЕСТ

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон вели дека е фантастична вест што премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас постигнале договор за с ...
НАШЕТО ПАРТНЕРСТВО ЌЕ СЕ ЗАСИЛУВА ВО НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ, МУ ПИША БОРИС ЏОНСОН НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

НАШЕТО ПАРТНЕРСТВО ЌЕ СЕ ЗАСИЛУВА ВО НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ, МУ ПИША БОРИС ЏОНСОН НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, му честиташе на својот македонски колега Никола Димитров на 25-годишнината од воспо ...
ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека, најверојатно, Владимир Путин дал лична наредба да се употреби нервен г ...
ЦВРСТО СТОИМЕ ЗАД РЕФОРМИТЕ НА ЗАЕВ, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ВО ТРСТ

ЦВРСТО СТОИМЕ ЗАД РЕФОРМИТЕ НА ЗАЕВ, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ВО ТРСТ

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон во Трст имаше билатерална средба со премиерот Зоран Заев по која што на Твитер напиша дека Вели ...
1 6 7 874 / 74 НАПИСИ