Таг: Борис Џонсон

1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ
БРИТАНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОБАРА ОД КРАЛИЦАТА ДА ГО СУСПЕНДИРА ПАРЛАМЕНТОТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ГО СПРОВЕДЕ БРЕГЗИТ

БРИТАНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ПОБАРА ОД КРАЛИЦАТА ДА ГО СУСПЕНДИРА ПАРЛАМЕНТОТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ГО СПРОВЕДЕ БРЕГЗИТ

Британската влада ќе побара од кралицата Елизабета Втора да го суспендира парламентот неколку дена откако пратениците ќе се вратат на работа, односно ...
МЕРКЕЛ МУ ДАДЕ УЛТИМАТУМ НА ЏОНСОН ДА ИЗЛЕЗЕ СО НОВ ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ ВО РОК ОД 30 ДЕНА

МЕРКЕЛ МУ ДАДЕ УЛТИМАТУМ НА ЏОНСОН ДА ИЗЛЕЗЕ СО НОВ ПЛАН ЗА БРЕГЗИТ ВО РОК ОД 30 ДЕНА

Ангела Меркел му постави ултиматум на британскиот премиер Борис Џонсон да излезе со нов план за брегзит во наредните 30 дена. На средбата во Берлин ...
БОРИС ЏОНСОН УТРЕ ЌЕ СТАНЕ НОВ БРИТАНСКИ ПРЕМИЕР

БОРИС ЏОНСОН УТРЕ ЌЕ СТАНЕ НОВ БРИТАНСКИ ПРЕМИЕР

Поранешниот градоначалник на Лондон и министер за надворешни работи Борис Џонсон е избран за нов лидер на Конзервативната партија и утре ќе ја наследи ...
БОРИС ЏОНСОН МУ СПУШТИЛ НА ДОНАЛД ТРАМП ОТИ МИСЛЕЛ ДЕКА СЕ РУСИТЕ ШТО ГО ЗАФРКНАА ЗАЕВ

БОРИС ЏОНСОН МУ СПУШТИЛ НА ДОНАЛД ТРАМП ОТИ МИСЛЕЛ ДЕКА СЕ РУСИТЕ ШТО ГО ЗАФРКНАА ЗАЕВ

Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за и ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗБИРА ПРЕМИЕР ПОМЕЃУ БОРИС ЏОНСОН И ЏЕРЕМИ ХАНТ

БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗБИРА ПРЕМИЕР ПОМЕЃУ БОРИС ЏОНСОН И ЏЕРЕМИ ХАНТ

Џереми Хант и Борис Џонсон ќе се соочат во трката за нов лидер на Конзервативната партија, а со тоа и за премиерската функција, откако во последниот к ...
УДРИ ГИ ТЕРЕЗА МЕЈ И БОРИС ЏОНСОН – ЛОНДОНЧАНИ ГО ИСТУРААТ ГНЕВОТ ОД БРЕГЗИТ ВО СПЕЦИЈАЛЕН ФИТНЕС ТРЕНИНГ

УДРИ ГИ ТЕРЕЗА МЕЈ И БОРИС ЏОНСОН – ЛОНДОНЧАНИ ГО ИСТУРААТ ГНЕВОТ ОД БРЕГЗИТ ВО СПЕЦИЈАЛЕН ФИТНЕС ТРЕНИНГ

Лондончаните на кои им е преку глава од Брегзит, можат да го истурат својот гнев со специјален фитнес тренинг кој содржи интензивни вежби, како на при ...
БOРИС ЏОНСОН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

БOРИС ЏОНСОН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Борис Џонсон поднесе оставка како британски министер за надворешни работи, што е трет министер во 24 часа кој излезе од владата наместо да ги поддржи ...
ЗАЕВ И ЦИПРАС ПОКАЖАА ЛИДЕРСТВО И ПОЛИТИЧКА ХРАБРОСТ, ВЕЛИ БОРИС ЏОНСОН, ЗА КОГО ДОГОВОРОТ Е ФАНТАСТИЧНА ВЕСТ

ЗАЕВ И ЦИПРАС ПОКАЖАА ЛИДЕРСТВО И ПОЛИТИЧКА ХРАБРОСТ, ВЕЛИ БОРИС ЏОНСОН, ЗА КОГО ДОГОВОРОТ Е ФАНТАСТИЧНА ВЕСТ

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон вели дека е фантастична вест што премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас постигнале договор за с ...
НАШЕТО ПАРТНЕРСТВО ЌЕ СЕ ЗАСИЛУВА ВО НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ, МУ ПИША БОРИС ЏОНСОН НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

НАШЕТО ПАРТНЕРСТВО ЌЕ СЕ ЗАСИЛУВА ВО НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ, МУ ПИША БОРИС ЏОНСОН НА НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, му честиташе на својот македонски колега Никола Димитров на 25-годишнината од воспо ...
ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека, најверојатно, Владимир Путин дал лична наредба да се употреби нервен г ...
1 5 6 7 8 70 / 71 НАПИСИ