Таг: британско кралско семејство

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ОТСЕКОГАШ СЕ ЧУВСТВУВАВ РАЗЛИЧЕН ОД ОСТАТОКОТ ОД ФАМИЛИЈАТА, ВЕЛИ ПРИНЦОТ ХАРИ

ОТСЕКОГАШ СЕ ЧУВСТВУВАВ РАЗЛИЧЕН ОД ОСТАТОКОТ ОД ФАМИЛИЈАТА, ВЕЛИ ПРИНЦОТ ХАРИ

Британскиот принц Хари вели дека отсекогаш се чувствувал малку поразличен од неговата фамилија и дека неговата мајка се чувствувала исто. Во онлајн ра ...
ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

ДОДЕКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО МОЛЧИ, ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ИМА ТРИ ТВ-ИНТЕРВЈУА ПРЕД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НЕГОВИТЕ МЕМОАРИ

Неколку дена откако мемоарите на принцот Хари по грешка предвреме се најдоа во продажба, серија ТВ-интервјуа со него вечерва ќе почнe да се емитува, ш ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

ПРИНЦОТ ХАРИ ВО НОВИТЕ МЕМОАРИ ТВРДИ ДЕКА УБИЛ 25 ТАЛИБАНЦИ И ОПИША КАКО ЈА ИЗГУБИЛ НЕВИНОСТА

Принцот Хари тврди дека убил 25 талибански борци додека служел како пилот на воен хеликоптер во Авганистан, што е едно од многуте откритија за неговио ...
КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО СЕ СОБИРА ВО ШКОТСКА ПО ВЕСТА ЗА ВЛОШЕНОТО ЗДРАВЈЕ НА КРАЛИЦАТА

КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО СЕ СОБИРА ВО ШКОТСКА ПО ВЕСТА ЗА ВЛОШЕНОТО ЗДРАВЈЕ НА КРАЛИЦАТА

Кралското семејство се собира во шкотскиот дворец Балморал откако беше потврдено дека здравјето на Елизабета Втора се влошило. Бакингамската палата об ...
ФИЛИП ИЗБЕГАЛ ОД РОДНИОТ КРФ ВО КУТИЈА ЗА ОВОШЈЕ, ПА 70 ГОДИНИ АКТИВНО ЖИВЕЕШЕ ВО СЕНКАТА НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА

ФИЛИП ИЗБЕГАЛ ОД РОДНИОТ КРФ ВО КУТИЈА ЗА ОВОШЈЕ, ПА 70 ГОДИНИ АКТИВНО ЖИВЕЕШЕ ВО СЕНКАТА НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА

Британскиот принц Филип, чија животна улога повеќе од 70 години беше да биде поддршка на кралицата Елизабета Втора, почина денеска на 99 години. Него ...
ПОЧИНА БРИТАНСКИОТ ПРИНЦ ФИЛИП

ПОЧИНА БРИТАНСКИОТ ПРИНЦ ФИЛИП

Принцот Филип, кој повеќе од седум децении беше во брак со кралицата Елизабета Втора, почина денеска на 99 години, потврди кралското семејство на Фејс ...
ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ

ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ

Меган Маркл изјави дека животот во британското кралско семејство ѝ бил толку тежок што на моменти не сакала да биде жива. Во емотивно ТВ-интервју со О ...
СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

СТАРАТА ГАРДА ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА САКАЛА ДА ЈА УНИШТИ ПОПУЛАРНОСТА НА ХАРИ И МЕГАН, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се оградија од новата книга за нивното време во британското кралско семејство, тврдејќи дека не биле интер ...
НЕМАВМЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕМЕ, КАЖА ХАРИ ВО СВОЕТО ПРВО ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ

НЕМАВМЕ ДРУГА ОПЦИЈА ОСВЕН ДА СЕ ПОВЛЕЧЕМЕ, КАЖА ХАРИ ВО СВОЕТО ПРВО ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ

Принцот Хари кажа дека е тажен што мораше да се повлече од своите кралски должности, но и додаде дека немало друго решение, бидејќи се водел од срцето ...
БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА НИШТО НЕ ЗНАЕЛА ЗА НАМЕРИТЕ НА ХАРИ И МЕГАН ДА СЕ ПОВЛЕЧАТ

БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА НИШТО НЕ ЗНАЕЛА ЗА НАМЕРИТЕ НА ХАРИ И МЕГАН ДА СЕ ПОВЛЕЧАТ

Британското кралско семејство изјави дека е повредено од одлуката на војводата и војвотката од Сасекс да се повлечат од своите кралски должности. К ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ