Таг: бродска несреќа

ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ БРОД ВО КАЛИФОРНИЈА, ИМА МРТВИ

ДЕСЕТИЦИ ИСЧЕЗНАТИ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ БРОД ВО КАЛИФОРНИЈА, ИМА МРТВИ

Неколку луѓе загинаа и се трага по уште 34-ца откако се запали брод покрај брегот на јужна Калифорнија. Шефот на пожарникарскиот оддел на областа В ...
ЧЕТИРИ ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО ОСТАТОЦИТЕ НА ТУРИСТИЧКИОТ БРОД ШТО ПОТОНА ВО ДУНАВ

ЧЕТИРИ ТЕЛА ПРОНАЈДЕНИ ВО ОСТАТОЦИТЕ НА ТУРИСТИЧКИОТ БРОД ШТО ПОТОНА ВО ДУНАВ

Најмалку четири тела се пронајдени откако утрово почна акцијата на извлекување на остатоците на туристичкиот брод што потона во Дунав во центарот на Б ...
ПЕТЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО МЕЃУ ИСЧЕЗНАТИТЕ ВО БРОДСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУДИМПЕШТА, НЕМА НАДЕЖ ДЕКА ЌЕ ИМА УШТЕ ПРЕЖИВЕАНИ

ПЕТЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО МЕЃУ ИСЧЕЗНАТИТЕ ВО БРОДСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУДИМПЕШТА, НЕМА НАДЕЖ ДЕКА ЌЕ ИМА УШТЕ ПРЕЖИВЕАНИ

Пет членови на едно јужнокорејско семејство се меѓу исчезнатите патници во бродската несреќа, што синоќа се случи на Дунав во самиот центар на Будимпе ...
БРОД СО КОРЕЈСКИ ТУРИСТИ ПОТОНА ВО ДУНАВ ВО БУДИМПЕШТА, НАЈМАЛКУ СЕДУМ ЗАГИНАТИ

БРОД СО КОРЕЈСКИ ТУРИСТИ ПОТОНА ВО ДУНАВ ВО БУДИМПЕШТА, НАЈМАЛКУ СЕДУМ ЗАГИНАТИ

Најмалку седум луѓе загинаа и уште 19 се водат како исчезнати откако потона брод во реката Дунав во Будимпешта, објавија државните медиуми. Триесет ...
ТРАЕКТ ПОТОНА ВО МОСУЛ ДОДЕКА ОДЕЛ НА ПРОСЛАВА НА КУРДСКАТА НОВА ГОДИНА, НАЈМАЛКУ 70 ЗАГИНАТИ

ТРАЕКТ ПОТОНА ВО МОСУЛ ДОДЕКА ОДЕЛ НА ПРОСЛАВА НА КУРДСКАТА НОВА ГОДИНА, НАЈМАЛКУ 70 ЗАГИНАТИ

Повеќе од 70 луѓе загинаа откако потона траект во реката Тигрис во ирачкиот град Мосул. Властите кажаа дека повеќето од стоте патници што биле на трае ...
5 / 5 НАПИСИ