Таг: брзо возење

1 2 10 / 11 НАПИСИ
СУДИЈКАТА НЕ ЗНАЕ КАКО ДА ПОСТАПИ СО ОБВИНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК МУ ГО ЗЕЛ ПАСОШОТ И ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА

СУДИЈКАТА НЕ ЗНАЕ КАКО ДА ПОСТАПИ СО ОБВИНЕТ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК МУ ГО ЗЕЛ ПАСОШОТ И ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА

Пред судија за прекршоци денеска застана Афет Џелилов од скопското село Горно Количане, кого државата го води за мртов уште од март 2001 година и кој ...
ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ВОЗАЧ КОЈ НА АВТОПАТОТ ВОЗЕЛ СО 241 КИЛОМЕТАР НА ЧАС

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ВОЗАЧ КОЈ НА АВТОПАТОТ ВОЗЕЛ СО 241 КИЛОМЕТАР НА ЧАС

За четири часа, колку што траела синоќешната акциска сообраќајна контрола во тетовско-гостиварскиот регион, изречени се вкупно 96 мерки за пречекорува ...
ВО ТЕТОВО НАВЕЧЕР СЕ ВОЗИ И СО НАД 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВСКО-ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН

ВО ТЕТОВО НАВЕЧЕР СЕ ВОЗИ И СО НАД 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВСКО-ГОСТИВАРСКИОТ РЕГИОН

Автопат Тетово-Гостивар, 21 часот и 30 минути, сообраќаната патрола на Полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Тетово, поставена кај ...
НА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР СЕ ВОЗИ ПРЕБРЗО И ПОКРАЈ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, А ПОРАДИ СКИНАТА ЗАШТИТНА МРЕЖА ЧЕСТО ИСТРЧУВААТ ДИВИ ЖИВОТНИ

НА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР СЕ ВОЗИ ПРЕБРЗО И ПОКРАЈ ЛОШИТЕ УСЛОВИ, А ПОРАДИ СКИНАТА ЗАШТИТНА МРЕЖА ЧЕСТО ИСТРЧУВААТ ДИВИ ЖИВОТНИ

Рамен пат, тесен коловоз, многу крпеници, ударни дупки и нерамнини и голем број возила, тоа е денешната слика на автопатот Тетово-Гостивар. Но, и пок ...
ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИЛА НАД 30 ВОЗАЧИ КОИ НЕЗАКОНСКИ КОРИСТЕЛЕ СИГНАЛНИ СВЕТЛА ЗА ДА НЕ ПЛАТАТ ПАТАРИНА

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИЛА НАД 30 ВОЗАЧИ КОИ НЕЗАКОНСКИ КОРИСТЕЛЕ СИГНАЛНИ СВЕТЛА ЗА ДА НЕ ПЛАТАТ ПАТАРИНА

Меѓу тетовци во последниов период во „мода“ е користење на таканаречени флешери, сигнални уреди какви што поседуваат полициските возила или возилата с ...
ПРЕГАЗИЛ ПОЛИЦАЕЦ НА ПРВОМАЈСКА ВО СКОПЈЕ КОГА ГО ЗАСТАНАЛ ЗА БРЗО ВОЗЕЊE

ПРЕГАЗИЛ ПОЛИЦАЕЦ НА ПРВОМАЈСКА ВО СКОПЈЕ КОГА ГО ЗАСТАНАЛ ЗА БРЗО ВОЗЕЊE

Полицаец синоќа бил прегазен од возач во скопска Кисела Вода кога се обидел да го сопре поради брзо возење. Во акцијата на Министерството за внатре ...
150 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ИЗРЕКУВА ДНЕВНО ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ, ГОЛЕМ БРОЈ КАЗНЕТИ ИМА И ЗА НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА

150 КАЗНИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ИЗРЕКУВА ДНЕВНО ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ, ГОЛЕМ БРОЈ КАЗНЕТИ ИМА И ЗА НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА

Најмногу казни пишуваме за брзо возење низ Скопје, велат од Министерството за внатрешни работи, една недела откако терен има засилени акции за сообраќ ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО КОНТРОЛНА АКЦИЈА ФАТИ ДЕСЕТИЦИ ТЕТОВЦИ И ГОСТИВАРЦИ КОИ ВОЗЕЛЕ СО 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

ПОЛИЦИЈАТА ВО КОНТРОЛНА АКЦИЈА ФАТИ ДЕСЕТИЦИ ТЕТОВЦИ И ГОСТИВАРЦИ КОИ ВОЗЕЛЕ СО 150 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Во вчерашната акциска контрола на СВР Тетово, во која се контролирало движењето на возилата надвор од населени места, полицијата фатила 66 возачи кои ...
НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЦРТААТ 3-Д ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ДА НЕ СЕ ВОЗИ БРЗО

НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЦРТААТ 3-Д ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ДА НЕ СЕ ВОЗИ БРЗО

Тридимензионални (3-Д) пешачки премини се цртаат низ улиците и булеварите во Скопје. ЈП „Улици и патишта“ деновиве почна со изведување на ваков пешачк ...
ЗА 4 МЕСЕЦИ КАЗНИВМЕ 237 ВОЗАЧИ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ОДГОВАРААТ ОД МВР НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ГРАЃАНИТЕ

ЗА 4 МЕСЕЦИ КАЗНИВМЕ 237 ВОЗАЧИ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ОДГОВАРААТ ОД МВР НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ГРАЃАНИТЕ

Од први јануари до 15 април за брзо возење на улицата Борис Сарафов во населбата Ѓорче Петров, се казнети 237 граѓани, велат од Министерството за внат ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ