Таг: Будимпешта

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

Одделот за потраги во МВР за ексдиректорот на Петтата управа Горан Грујевски и за Никола Бошкоски од УБК кои беа уапсени вчера во Солун пред лет за Бу ...
ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

ВРЕДЕЛА 1 МИЛИОН, КУПЕНА ЗА 3 МИЛИОНИ ЕВРА, А МАКЕДОНИЈА 10 ГОДИНИ ПЛАЌА КИРИЈА ЗА АМБАСАДА ВО БУДИМПЕШТА

Македонија 10 години не може да се всели во зградата за амбасада што ја купи за 3 милиони евра во Будимпешта, поради опасност од свлечиште. Во 2007, М ...
16 УНГАРСКИ УЧЕНИЦИ ЗАГИНАА ВО ЗАПАЛЕН АВТОБУС ВО ИТАЛИЈА

16 УНГАРСКИ УЧЕНИЦИ ЗАГИНАА ВО ЗАПАЛЕН АВТОБУС ВО ИТАЛИЈА

Автобус со ученици од Унгарија доцна синоќа удри во столб на автопат близу Верона, северна Италија и се запали, при што загинаа најмалку 16 лица, сооп ...
ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

Илјадници Унгарци излегоа денес на протест против корупцијата на власта и со барање за зачувување на слободата на медиуми. Протестот во Будимпешта, ор ...
УНГАРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НАПАДНАТИ СО БОМБА ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО

УНГАРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НАПАДНАТИ СО БОМБА ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО

Унгарската полиција трага по осомничен кој самиот направил домашна бомба која експлодира во главниот град Будимпешта доцна навечер во саботата,повреду ...
КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

КЉУСЕВ И МИЈАЛКОВ МИ РЕКОА ТАЈНО ДА ГИ ВРАТАМ ВОЈНИЦИТЕ ОД ХРВАТСКА, ВЕЛИ ВАЊА БИТОЉАНУ, ДИРЕКТОР НА ПАЛЕР МАКЕДОНИЈА

    Со сеќавањата на Вања Битољану, директорот на првата македонска авиокомпанија „Палер Македонија“, САКАМДАКАЖАМ.МК ја продолжув ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ