Таг: Бујар Османи

1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ
КОЊОТ Е ЗДРАВ

КОЊОТ Е ЗДРАВ

1 Не е дека не знаевме оти Никола Груевски и Али Ахмети за да се одржат на власт се договарале за секакви гадости. Меѓу другото, и да го прекинат попи ...
ОСМАНИ ПОСТАПИ СОЛИДАРНО, НО ИЗЈАВАТА НЕ МУ БЕШЕ СООДВЕТНА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ОДЛУКАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДА НЕ ОДИ ВО БАЊА ЛУКА

ОСМАНИ ПОСТАПИ СОЛИДАРНО, НО ИЗЈАВАТА НЕ МУ БЕШЕ СООДВЕТНА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ОДЛУКАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДА НЕ ОДИ ВО БАЊА ЛУКА

Премиерот Зоран Заев ја поддржа одлуката на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи да не учествува на конференцијата на министрите за надворешни ...
ИМЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ СЕ ЗНАЕ НА 25 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ИМЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ СЕ ЗНАЕ НА 25 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

До 25 декември ќе се знае името на новиот министер за здравство, поширока реконструкција на владата нема да има, само пополнување на празните места, к ...
ВЛАДАТА ГО УСВОИ ТЕКСТОТ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ, ВО СОБРАНИЕ ОДИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

ВЛАДАТА ГО УСВОИ ТЕКСТОТ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ, ВО СОБРАНИЕ ОДИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

Владата синоќа го усвои текстот на Законот за употреба на јазиците кој произлегува од усогласувањето на националната програма за усвојување на правото ...
ЗАЕВ ЌЕ ОДМOРА 4 ДЕНА ВО ОХРИД, МИНИСТРИТЕ ЌЕ КОРИСТАТ ПРОДОЛЖЕНИ ВИКЕНДИ ЗА НА МОРЕ

ЗАЕВ ЌЕ ОДМOРА 4 ДЕНА ВО ОХРИД, МИНИСТРИТЕ ЌЕ КОРИСТАТ ПРОДОЛЖЕНИ ВИКЕНДИ ЗА НА МОРЕ

Премиерот Зоран Заев и министрите годинава нема да имаат класични летни одмори. Речиси сите планираат да одмараат само неколку дена или да користат пр ...
ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ЛОКAЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТ ЗА ДЕМОКРАТСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ВЛАДАТА, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Локалните избори ќе бидат врвен тест и клучен приоритет дали владата ќе ги врати демократските капацитети на институциите за да се одржат фер и демокр ...
ОЧЕКУВАМЕ ЗАЕДНО СО ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО ИЗГЛАСАМЕ ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ

ОЧЕКУВАМЕ ЗАЕДНО СО ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО ИЗГЛАСАМЕ ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи очекува за Законот за јазиците да гласа и ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи, како што кажа тој, партијата на Никола Г ...
КОНСОЛИДАЦИЈА НА ДИК, АЖУРИРАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК И ОДВОЈУВАЊЕ НА ДРЖАВАТА ОД ПАРТИЈАТА СЕ ПРВИТЕ МЕРКИ ЗА ИЗБОРИТЕ ОД ПЛАНОТ 3-6-9

КОНСОЛИДАЦИЈА НА ДИК, АЖУРИРАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК И ОДВОЈУВАЊЕ НА ДРЖАВАТА ОД ПАРТИЈАТА СЕ ПРВИТЕ МЕРКИ ЗА ИЗБОРИТЕ ОД ПЛАНОТ 3-6-9

Локалните избори се првиот тест дали оваа Влада е различна, рече вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи кој денес го презентираше системот подго ...
ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И МРТВ

ВЛАДАТА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА САМО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И МРТВ

Владата го објави „Планот 3-6-9“ за приоритетните реформи за влез во НАТО и во ЕУ. Во делот за медиумите, Владата планира да го стопира комерцијалното ...
ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

ХАН ДОАЃА В ПОНЕДЕЛНИК НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ПРИБЕ ВО ВТОРНИК, ПОТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан ќе дојде во Скопје следниот понеделник и ќе учествува на отворена владина седница, а ...
1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ