Таг: Буково

СО ДИЈАМЕТЕР НАД ЕДЕН МЕТАР СВРТЕН МАЗНИК СО ПАРИЧКА ВО БИТОЛСКО БУКОВО

СО ДИЈАМЕТЕР НАД ЕДЕН МЕТАР СВРТЕН МАЗНИК СО ПАРИЧКА ВО БИТОЛСКО БУКОВО

Пречник над еден метар имаше мазникот со паричка што за празникот Василица го свртија жителите на битолското село Буково. И покрај температурите под н ...
ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

ОХРИДСКАТА ДЕПОНИЈА БУКОВО ПОВТОРНО ГОРИ, ЖИТЕЛИТЕ РЕВОЛТИРАНИ ОТИ НАДЛЕЖНИТЕ НИШТО НЕ ПРЕЗЕМААТ

Депонијата Буково во близина на Охрид од синоќа повторно гори. Густиот чад и неподносливата миризба ги вознемири жителите на околните села кои најавув ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА ДИШЕМЕ ОД ДЕПОНИЈАТА БУКОВО, ИМА И БОЛНИ И ПОЧИНАТИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ИТНО ЗАТВОРАЊЕ

НЕ МОЖЕМЕ ДА ДИШЕМЕ ОД ДЕПОНИЈАТА БУКОВО, ИМА И БОЛНИ И ПОЧИНАТИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ИТНО ЗАТВОРАЊЕ

Со мирен протест и непропуштање на камионите и механизацијата на ЈП „Комуналец“ жителите на селата околу превојот Буково, денес го изразија својот рев ...
ОХРИД СО СПЕЦИЈАЛНА АЛГА ЌЕ ЈА ЕЛИМИНИРА ДЕПОНИЈАТА ВО БУКОВО КОЈА СО ДЕЦЕНИИ Е ЗАКАНА ЗА ГРАДОТ И ОКОЛИНАТА

ОХРИД СО СПЕЦИЈАЛНА АЛГА ЌЕ ЈА ЕЛИМИНИРА ДЕПОНИЈАТА ВО БУКОВО КОЈА СО ДЕЦЕНИИ Е ЗАКАНА ЗА ГРАДОТ И ОКОЛИНАТА

Охрид за 20-тина дена со средство кое се добива на база на преработка на посебна алга ќе се обиде да ја елиминира депонијата Буково која со години го ...
СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

Стружани сакаат ѓубрето од депонијата во влезот на градот да се складира во Охрид. Ја меркаат депонијата кај Буково покрај патот Охрид-Ресен, каде што ...
5 / 5 НАПИСИ