Таг: Дебар

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА ДЕЛ ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР, ОТСЕГА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ И ВО МАНУ И НА СУДСКА МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА ДЕЛ ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР, ОТСЕГА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ТЕСТОВИ И ВО МАНУ И НА СУДСКА МЕДИЦИНА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе се прави скрининг на дваесет до триесет отсто од вкупното население во Дебар, во регионите каде досега има рестриктивни мерки, со оглед на тоа дека ...
ЗАВРШУВА КАРАНТИНОТ ВО ДЕБАР, ЛИЦАТА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ КОИ БЕА ЗАТЕЧЕНИ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗАВРШУВА КАРАНТИНОТ ВО ДЕБАР, ЛИЦАТА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ КОИ БЕА ЗАТЕЧЕНИ ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека денеска, по два последователни негативни теста според протоколот, од Инфективната клиника на домашно л ...
ОБЕЗБЕДЕНА Е ТЕРАПИЈА ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО Е ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕКА ГРАЃАНИ КУПУВАЛЕ И ПО ДЕСЕТ ПАКЕТЧИЊА „СУМАМЕД“

ОБЕЗБЕДЕНА Е ТЕРАПИЈА ЗА ЗАРАЗЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО Е ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕКА ГРАЃАНИ КУПУВАЛЕ И ПО ДЕСЕТ ПАКЕТЧИЊА „СУМАМЕД“

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека е обезбедена целата потребна терапија за лекување на КОВИД-19 предизвикана од новиот коронавирус и реч ...
УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

УШТЕ 22 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ВКУПНО 136 ВО ЗЕМЈАВА

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Со ова, вкупн ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА 63-ГОДИШЕН ДЕБАРЧАНЕЦ, НАГЛО МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА

Ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус, соопшти Министерството за здравство. С ...
СТАРИТЕ ЛИЦА ОД ДОМОТ „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТИЈА МАСКИ ЗА ДЕБАРСКАТА БОЛНИЦА

СТАРИТЕ ЛИЦА ОД ДОМОТ „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТИЈА МАСКИ ЗА ДЕБАРСКАТА БОЛНИЦА

Жителите на домот за стари лица „Мајка Тереза“ во Скопје самоиницијативно, и без ризични групирања,  изработија 100 заштитни маски од 100 отсто памук, ...
ВО ЗЕМЈАВА ИМА 70 ЛИЦА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС, ПАЦИЕНТКАТА ОД ДЕБАР Е ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ВО ЗЕМЈАВА ИМА 70 ЛИЦА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС, ПАЦИЕНТКАТА ОД ДЕБАР Е ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Седумдесет лица во земјава се заразени со коронавирус, објави министерот за здравство Венко Филипче. Откако утрово беше објавено дека се позитивни ...
ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ И ПРИМААТ И ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

ПАЦИЕНТИ СО КОРОНАВИРУС ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ И ПРИМААТ И ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека е направен план и Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје да почне да прима пациенти кои ќе би ...
СО 11 НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА 42 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ СО КОРОНАВИРУС

СО 11 НОВИ ПОЗИТИВНИ СЛУЧАИ, ВО ЗЕМЈАВА ИМА 42 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Во средата вкупно се регистрирани 11 нови случаи со коронавирус, со што бројката на заболени од вирусот во земјата, до 21 часот, изнесуваше 42 лица, о ...
СЕ ТЕСТИРААТ 30 ЛИЦА ЗА КОРОНАВИРУС, НАЈМНОГУ ОД ДЕБАР

СЕ ТЕСТИРААТ 30 ЛИЦА ЗА КОРОНАВИРУС, НАЈМНОГУ ОД ДЕБАР

Во моментов се тестираат 30 лица за коронавирус, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за едно лице од Куманово, две  од Скопје и ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ