Таг: Дебар

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
АРМИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, МУ ПРЕДЛОЖИ ВЛАДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

АРМИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, МУ ПРЕДЛОЖИ ВЛАДАТА НА ПЕНДАРОВСКИ

Армијата се очекува да се вклучи во справување со кризната состојба во Дебар и Центар Жупа. На денешната владина седница беше донесена одлука за вовед ...
МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

МОЖНО Е ВОВЕДУВАЊЕ КАРАНТИН ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, ВЕЛИ ВЛАДАТА

Можно е да се воведе карантин во општините Дебар и Центар Жупа, објави Владата, по локалната трансмисија со ширењето на коронавирусот на територијата ...
СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

СЕДУММИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, 193 ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Македонија има седум пациенти заразени со коронавирус, 193 лица се во домашна изолација и затворена е Клиниката за кожни болести во Скопје, се последн ...
ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

ТРОЈЦА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО НА СОПРУЖНИЦИТЕ ОД ДЕБАР ИМААТ КОРОНАВИРУС, ДО СЕГА СЕДУМ ЗАРАЗЕНИ

Тројцата членови на семејството на сопружниците од Дебар се позитивни на коронавирус, објави Министерството за здравство. Вкупниот број на заразени од ...
ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Шоферот на автобусот со кој на 27 февруари допатувале двајцата новозаболени пациенти од Дебар, нема коронавирус, информираа од Министерството за здрав ...
СОПРУЖНИЦИТЕ СО КОРОНАВИРУС ОД ИТАЛИЈА ПАТУВАЛЕ СО 40 ПАТНИЦИ, СИТЕ СЕ НАЈДЕНИ И ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ

СОПРУЖНИЦИТЕ СО КОРОНАВИРУС ОД ИТАЛИЈА ПАТУВАЛЕ СО 40 ПАТНИЦИ, СИТЕ СЕ НАЈДЕНИ И ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ

Сопружници од Дебар на возраст од 62 и 68 години се двајцата нови позитивни случаи на кооронавирус, кои вечерва ќе бидат пренесени на Инфективната кли ...
ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДЕНИ КАЈ СОПРУЖНИЦИ ОД ДЕБАР КОИ ДОШЛЕ ОД ИТАЛИЈА

ДВА НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДЕНИ КАЈ СОПРУЖНИЦИ ОД ДЕБАР КОИ ДОШЛЕ ОД ИТАЛИЈА

Министерството за здравство објави дека денеска во попладневните часови, на коронавирус се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позит ...
ТРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО УБИЕНО ВО ДЕБАР

ТРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО УБИЕНО ВО ДЕБАР

Тричлено семејство е убиено во Дебар ноќта во 3 часот на 26 август. Смртно се застрелани маж (54), сопругата (53) и нивната 14-годишна ќерка. Убиствот ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ