Таг: делта сој

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
САД РЕГИСТРИРАА НАД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЕДЕН ДЕН ЗА ПРВПАТ ОД МАРТ

САД РЕГИСТРИРАА НАД 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЕДЕН ДЕН ЗА ПРВПАТ ОД МАРТ

САД регистрираа повеќе од 1.000 починати од ковид-19 вчера, додека делта сојот продолжува да се шири во делови од земјата каде што има ниска стапка на ...
ЦЕЛИОТ НОВ ЗЕЛАНД ОДИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

ЦЕЛИОТ НОВ ЗЕЛАНД ОДИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Премиерката Џесинда Ардерн го стави целиот Нов Зеланд во строг карантин поради еден случај на коронавирус во Окленд, прв во земјата во последните шест ...
РУСИЈА ПРИЈАВИ РЕКОРДНИ 808 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА

РУСИЈА ПРИЈАВИ РЕКОРДНИ 808 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА

Над 800 лица починале од ковид-19 во Русија во изминатите 24 часа. Откако вчера имаше 799 мртви, уште 808 Руси ја изгубиле битката со ковид-19, што пр ...
В БОЛНИЦА СЕ 150 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ДЕЛТА СОЈОТ НАЈМНОГУ СЕ ШИРИ МЕЃУ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

В БОЛНИЦА СЕ 150 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ДЕЛТА СОЈОТ НАЈМНОГУ СЕ ШИРИ МЕЃУ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Бројот на хоспитализирани лица со ковид-19 во изминатите денови се зголемил на 150, при што ситуацијата е најсериозна во Тетово, изјави министерот за ...
ФИЛИПЧЕ БАРА ЗАБРАНА ЗА СВАДБИ И ПРОСЛАВИ ВО ЗАТВОРЕНО ВО ТЕТОВО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ФИЛИПЧЕ БАРА ЗАБРАНА ЗА СВАДБИ И ПРОСЛАВИ ВО ЗАТВОРЕНО ВО ТЕТОВО ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести ќе ѝ препорачаат на Владата да воведе нови мерки во Тетовскиот Регион поради пос ...
ДЕЛТА СОЈОТ СО ГОЛЕМА БРЗИНА СЕ ШИРИ НИЗ САД, ЗЕМЈАТА ПОВТОРНО БЕЛЕЖИ 100.000 НОВОЗАРАЗЕНИ НА ДЕН, ГЛАВНО НЕВАКЦИНИРАНИ

ДЕЛТА СОЈОТ СО ГОЛЕМА БРЗИНА СЕ ШИРИ НИЗ САД, ЗЕМЈАТА ПОВТОРНО БЕЛЕЖИ 100.000 НОВОЗАРАЗЕНИ НА ДЕН, ГЛАВНО НЕВАКЦИНИРАНИ

САД имаат над 100.000 нови случаи на коронавирус на ден, враќајќи им се на бројките што за последен пат беа видени за време на зимскиот бран, што укаж ...
ВО ЊУЈОРК ЌЕ СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ВЛЕЗ ВО РЕСТОРАНИ, ТЕРЕТАНИ И САЛИ

ВО ЊУЈОРК ЌЕ СЕ БАРА ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ВЛЕЗ ВО РЕСТОРАНИ, ТЕРЕТАНИ И САЛИ

Њујорк ќе биде првиот голем град во САД во кој ќе се бара потврда за вакцинирање за влез во ресторани, концертни сали и теретани, објави градоначалник ...
ВОЈСКАТА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦИТЕ НА СИДНЕЈ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПОЧИТУВАЊЕТО НА КАРАНТИНОТ

ВОЈСКАТА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦИТЕ НА СИДНЕЈ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПОЧИТУВАЊЕТО НА КАРАНТИНОТ

Австралија ќе распореди стотици војници во Сиднеј за да се обезбеди спроведувањето на карантинот. Тој беше воведен поради ширењето на делта сојот на к ...
БАЈДЕН НАРЕДИ ФЕДЕРАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ИЛИ ЌЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА И РЕДОВНО ДА СЕ ТЕСТИРААТ

БАЈДЕН НАРЕДИ ФЕДЕРАЛНИТЕ РАБОТНИЦИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ИЛИ ЌЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА И РЕДОВНО ДА СЕ ТЕСТИРААТ

Џо Бајден ги заостри мерките за федералните работници, кои се најголемата работна сила во САД, среде новото ширење на коронавирусот. Со наредбата, тие ...
СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ЗА УШТЕ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ, НО БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ И ПОДОЛГО

СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ЗА УШТЕ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ, НО БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ И ПОДОЛГО

Сиднеј го продолжи карантинот за уште четири недели, откако бројот на заразени со коронавирус продолжи да расте. Наредбата да се седи дома беше донесе ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ