Таг: делта сој

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
ТРИ МИЛИОНИ ФРАНЦУЗИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ТРИ ДЕНА ОТКАКО МАКРОН НАЈАВИ КОВИД ПРОПУСНИЦА ЗА КУЛТУРНИ И СПОРТСКИ НАСТАНИ

ТРИ МИЛИОНИ ФРАНЦУЗИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ЗА ТРИ ДЕНА ОТКАКО МАКРОН НАЈАВИ КОВИД ПРОПУСНИЦА ЗА КУЛТУРНИ И СПОРТСКИ НАСТАНИ

Нова ковид пропусница почна да се користи во Франција среде повторното ширење на коронавирусот. Од денеска, сите кои сакаат да одат во кино, музеј или ...
ПОЛОВИНА АВСТРАЛИЈЦИ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ДЕЛТА СОЈОТ И ПРЕБАВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА

ПОЛОВИНА АВСТРАЛИЈЦИ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ДЕЛТА СОЈОТ И ПРЕБАВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА

И додека Велика Британија и САД целосно се отвораат, 13 милиони Австралијци, речиси половина од населението, повторно се во карантин во обид да се спр ...
ЗА ТРИ ДЕНА 65 НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19, 18 СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА

ЗА ТРИ ДЕНА 65 НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19, 18 СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА

Изминативе три дена регистрирани се 65 нови болни од ковид-19, со што бројот на активни случаи сега повторно е над 200. Според денешниот извештај на М ...
СИДНЕЈ СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН И ПОКРАЈ СТРОГИОТ КАРАНТИН

СИДНЕЈ СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН И ПОКРАЈ СТРОГИОТ КАРАНТИН

Австралискиот град Сиднеј денеска регистрираше највисок број нови случаи на ковид-19 во последните неколку месеци, иако е во состојба на строг каранти ...
ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, И ТОА СО „ФАЈЗЕР“, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦА ОД 12 ДО 16 ГОДИНИ, И ТОА СО „ФАЈЗЕР“, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Од понеделник ќе се дозволи вакцинација против ковид-19 за деца од 12 до 16 години, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Оваа популациј ...
САМО СО ВАКЦИНАЦИРАЊЕ ЌЕ ИЗБЕГНЕМЕ СИЛЕН БРАН НА ИНДИСКИОТ СОЈ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 7 СЛУЧАИ

САМО СО ВАКЦИНАЦИРАЊЕ ЌЕ ИЗБЕГНЕМЕ СИЛЕН БРАН НА ИНДИСКИОТ СОЈ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, ДОСЕГА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 7 СЛУЧАИ

Седум пациенти во земјава до сега се заразени со делта сојот и ниту еден од нив не бил вакциниран против ковид-19, велат од Министерството за здравств ...
ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

ВЕЛЕШАНЕЦОТ СО ДЕЛТА СОЈ НА КОВИД-19 СЕ ВРАТИЛ ОД АНГЛИЈА ПРЕД 2 НЕДЕЛИ

Четириесет и тригодишниот пациент од Велес, кај кого е регистриран делта сојот на ковид-19, се вратил од Англија пред две недели. Лицето, кое е невакц ...
ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Кај пациент од Велес е регистриран индискиот (делта) сој на коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Со тоа, во земјава досе ...
ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

ИЗРАЕЛ ЗАБЕЛЕЖА ПАД НА ЕФЕКТИВНОСТА НА ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ ПРОТИВ ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Израел пријави пад на ефективноста на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ во спречувањето на зараза и симптоматски ковид-19, но додаде дека таа и натаму дав ...
СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

СРБИЈА РАЗВИВА КАРАНТИНСКИ ТУРИЗАМ ЗА ТРАНЗИТ ПАТНИЦИ ОД ИНДИЈА

Србија стана популарна локација за карантин, со оглед на тоа дека е единствена земја во Европа која не бара визи за индиските државјани. Индиските држ ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ