Таг: Ден на независноста

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ДВЕ МУЗИКИ

ДВЕ МУЗИКИ

Ако алтернативата за неспособноста на СДСМ и самоволието на ДУИ е ова ВМРО-ДПМНЕ засилено со Левица, тогаш црно ни се пишува. Спас од сите нив треба д ...
МОРА СИТЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ВО ПРАЗНИЧНИОТ ГОВОР

МОРА СИТЕ ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ВО ПРАЗНИЧНИОТ ГОВОР

Мора да се обединиме за да се реализира нашата втора стратешка цел – полноправното членство во Европската Унија. Конечно е тоа можно, по 17 години од ...
СО СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА НАШИТЕ ДРЖАВИ ЌЕ СЕ СПРАВУВАМЕ ЗАЕДНО КАКО СОЈУЗНИЦИ, ПАРТНЕРИ И ПРИЈАТЕЛИ, КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД

СО СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ НА НАШИТЕ ДРЖАВИ ЌЕ СЕ СПРАВУВАМЕ ЗАЕДНО КАКО СОЈУЗНИЦИ, ПАРТНЕРИ И ПРИЈАТЕЛИ, КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД

Американската амбасада во земјава синоќа го прослави Денот на независноста, 4 Јули, односно 246-годишнината на основањето на Соединетите Американски Д ...
ДЕФИЛЕ НА АРМИЈА, ПОЛИЦИЈА, МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ И РУДАРИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

ДЕФИЛЕ НА АРМИЈА, ПОЛИЦИЈА, МЕДИЦИНСКИ РАБОТНИЦИ И РУДАРИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ

Со дефиле на националните ансамбли, полицијата, Армијата, медицинските работници, рудари, пожарникари и земјоделци попладнево пред Собранието се просл ...
ВМРО-ДПМНЕ СИ ОРГАНИЗИРА СВОЈА ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО БИТОЛА

ВМРО-ДПМНЕ СИ ОРГАНИЗИРА СВОЈА ПРОСЛАВА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО БИТОЛА

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Битола организира прослава на 8 Септември - Денот на независноста. Од опозициската партија велат дека тоа ќе биде „вистинско нар ...
ЛЕКАР ОД КАВАДАРЦИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ЈА ПРЕПЛИВА БРАНАТА ТУРИЈА, СТРУМИЧКО

ЛЕКАР ОД КАВАДАРЦИ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ЈА ПРЕПЛИВА БРАНАТА ТУРИЈА, СТРУМИЧКО

55-годишниот лекар Бошко Илиев од Кавадарци по повод Денот на независноста на Македонија ја преплива брана Турија кај Струмичко. Специјалистот по спор ...
ДОАЃА ВРЕМЕ НА РЕД И ПРАВДА, ОПОЗИЦИЈАТА ДА ПОКАЖЕ ДРЖАВНИЧКО ОДНЕСУВАЊЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

ДОАЃА ВРЕМЕ НА РЕД И ПРАВДА, ОПОЗИЦИЈАТА ДА ПОКАЖЕ ДРЖАВНИЧКО ОДНЕСУВАЊЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Ја извадивме државата на прав пат и сега почнуваме да чекориме по европскиот пат, рече премиерот Зоран Заев на прославата на Денот на независноста - 8 ...
НИ ПРЕТСТОИ БОРБА ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, СИРОМАШТИЈАТА И КОРУПЦИЈАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

НИ ПРЕТСТОИ БОРБА ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО, СИРОМАШТИЈАТА И КОРУПЦИЈАТА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

На прославата на Денот на независноста - 8 Септември во Градскиот парк во Скопје, премиерот Зоран Заев рече дека најголемите проблеми се зад нас откак ...
ДА ЈА ИСКОРИСТИМЕ ШАНСАТА ЗА КОЈА ЦЕЛ СВЕТ НИ ВЕЛИ ДЕКА Е ИСТОРИСКА, КАЖА ЗАЕВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

ДА ЈА ИСКОРИСТИМЕ ШАНСАТА ЗА КОЈА ЦЕЛ СВЕТ НИ ВЕЛИ ДЕКА Е ИСТОРИСКА, КАЖА ЗАЕВ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

Премиерот Зоран Заев ги повика граѓаните, посебно младите, да гласаат на референдумот на 30 септември и на тој начин да ја искористат шансата за која ...
НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, АМБАСАДОРИТЕ БЕЈЛИ И ПЛОМП ИМ ОДДАДОА ПОЧИТ НА ГЛИГОРОВ И ТРАЈКОВСКИ

НА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА, АМБАСАДОРИТЕ БЕЈЛИ И ПЛОМП ИМ ОДДАДОА ПОЧИТ НА ГЛИГОРОВ И ТРАЈКОВСКИ

Американскиот амбасадор Џес Бејли и неговиот холандски колега Воутер Пломп утринава го одбележаа 8 Септември, Денот на независноста, со положување цве ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ